Zamknij

Potrójny zarzut i tymczasowy areszt

09:05, 23.02.2021 | BC
Skomentuj
REKLAMA

34-letni mieszkaniec gminy Zbuczyn usłyszał trzy zarzuty karne: kierowania w stanie nietrzeźwości, ucieczki przed pościgiem oraz czynnej napaści na funkcjonariusza policji poprzez usiłowanie przejechania go samochodem renault. Mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Takie działanie to efekt działań śledczych i policjantów z mińskiej komendy, którzy zatrzymali mężczyznę podczas jego niebezpiecznej jazdy.

Do tego groźnie wyglądającego i niebezpiecznego zdarzenia doszło w Stojadłach na drodze nr 92. Policjanci otrzymali zgłoszenie od innych kierowców, że od strony Dębego Wielkiego jedzie nietrzeźwy kierowca samochodu renault i stwarza zagrożenie na drodze.

Funkcjonariusze ruchu drogowego w miejscowości Stojadła zauważyli opisywany pojazd stojący na jednym z pasów. W tym samym czasie do auta podbiegło dwóch innych mężczyzn, próbując otworzyć drzwi renaulta. Mundurowi ruszyli w kierunku tego pojazdu. Kierowca samochodu był zamknięty od środka. Policjanci wydawali polecenia do otwarcia, jednak kierowca nie reagował.

W pewnym momencie, kiedy policjant znajdował się przed samochodem renault, kierujący ruszył gwałtownie w jego kierunku. Funkcjonariusz odskoczył w ostatniej chwili. Mundurowi ruszyli w pościg. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów renault uderzył w tył hondy.

Policjanci zablokowali pas ruchu, uniemożliwiając dalszą jazdę. Ponieważ mężczyzna mimo ostrzeżeń nadal nie stosował się do wydawanych poleceń, przy użyciu pałki typu „tonfa” funkcjonariusze wybili szybę w drzwiach kierowcy. Mundurowi wyłączyli silnik i wyjęli kartę pojazdu. Od kierowcy czuć było silną woń alkoholu, nie wiedział, co się dzieje. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Została także pobrana krew do badania na obecność alkoholu.

Z zebranych informacji wynika, że 34-latek nie posiada prawa jazdy, ma sądowy bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wcześniej karany za jazdę po alkoholu i ucieczkę przez policyjnym pościgiem.

Zebrany materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia podejrzanemu trzech zarzutów karnych: jazdy w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania sądowego zakazu, ucieczki przed pościgiem oraz czynnej napaści na funkcjonariusza policji. Decyzją Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Spory udział w tej sprawie mieli anonimowi kierowcy, którzy zauważyli niebezpieczną jazdę kierowcy renaulta i przekazali tę informację policji, informując o jego aktualnym położeniu. Dzięki szybkiemu działaniu uniknęliśmy kolejnych niebezpiecznych zdarzeń. Mundurowi bezustannie apelują o trzeźwość za kierownicą!

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Nie KochanowskiNie Kochanowski

2 0

ej WSI spokojna , WSI wesoła, a co drugi baran z goła. 17:43, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%