Zamknij

Przeszedł na emeryturę po 30 latach służby

15:05, 21.01.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Po ponad 30 latach służby na policyjną emeryturę przeszedł dyżurny mińskiej komendy aspirant sztabowy Bogdan Czaplicki. 

15 stycznia kierownictwo mińskiej komendy symbolicznie w imieniu wszystkich policjantów podziękowało funkcjonariuszowi za służbę. Komendant Rogowski odczytał rozkaz o zwolnieniu ze służby a zastępca młodszy inspektor Sebastian Ciastoń wręczył pamiątkową plakietę i życzył przede wszystkim zdrowia i realizacji życiowych planów.

Aspirant sztabowy Bogdan Czaplicki do służby wstąpił 1 listopada 1990 roku. Na początku swojej przygody z mundurem związał się z komendą rejonową policji w Siedlcach. W  październiku 2006 roku trafił do zespołu dyżurnych KPP w Mińsku Mazowieckim, gdzie do końca pełnił swoją służbę.

Ogromna wiedza, doświadczenie a także spokój i opanowanie to cechy, które charakteryzowały mińskiego dyżurnego. Wiele słusznych i trafnych decyzji, które podjął przyczyniły się do zapobieżenia nieszczęśliwym wypadkom. Dobre kierowanie podległymi patrolami podczas chociażby prowadzonych poszukiwań osób, bezpośrednio przekładało się na szybkie odnalezienie zaginionych.

Bez wątpienia dobry dyżurny jest ważnym ogniwem w policyjnej formacji. To do niego docierają setki informacji, które należy poddać wstępnej ocenie i przekazać do dalszej realizacji odpowiedniej komórce. Aspirant sztabowy Bogdan Czaplicki należał właśnie do takich dyżurnych, obdarzony ponadto wyjątkowym poczuciem humoru.

20 stycznia był ostatnim dniem Jego przygody z mundurem. W miniony piątek w skromnych okolicznościach kierownictwo komendy podziękowało aspirantowi za ponad 30 lat służby.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%