Zamknij
REKLAMA

Mińsk i Kraków połączone Skrzyneckim

07:06, 28.11.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Prezydent Krakowa wystosował list do burmistrza Mińska Mazowieckiego w kontekście Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego.

Włodarz Krakowa Jacek Majchrowski napisał do władz Mińska w związku z faktem, że środowisko artystyczne Piwnicy pod Baranami przygotowywało się na kolejny festiwal poświęcony twórczości Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim.

„Piotr Skrzynecki niewątpliwie jest postacią wyjątkową dla obu naszych miast. Przez lata dzieciństwa związany był z Mińskiem Mazowieckim, następnie jako wybitny artysta rozkwitł w Krakowie, nierozerwalnie łącząc swoje losy z Piwnicą pod Baranami. Obchodzony w tym roku jubileusz 90-lecia urodzin honorowego obywatela Krakowa i Mińska Mazowieckiego jest doskonałą okazją, aby raz jeszcze przypomnieć, jak wielką rolę odegrał w polskim życiu kulturalnym drugiej połowy XX wieku. Jestem pełen uznania dla wieloletnich działań Pana Burmistrza służących upamiętnieniu życia i twórczości Piotra Skrzyneckiego. Wierzę, że mimo tego szczególnego i ciężkiego dla nas wszystkich okresu Państwa Festiwal znajdzie liczne grono odbiorców” - napisał.

Prezydent Krakowa życzył Marcinowi Jakubowskiemu „wytrwałości i sukcesów w pracy samorządowej”, a także „zdrowia, siły oraz samych trafnych decyzji” w „niełatwym czasie”.

List z Krakowa dotarł do mińskiego magistratu w czasie, kiedy, Miejski Dom Kultury, musiał odwołać tegoroczną odsłonę Festiwali.

„12 edycja była już dopięta, program ustalony, artyści gotowi. Chcieliśmy z Wami wspólnie świętować 90 rocznicę urodzin Piotra Skrzyneckiego. Uczestnicy Przeglądu Piosenki Poetyckiej tak bardzo cieszyli się na możliwość występu przed publicznością... a stało się inaczej. Nie poddajemy się jednak” - napisali na Facebooku organizatorzy wydarzenia.

21 listopada w internecie zaprezentowano wyjątkowy koncert online Kabaretu Piwnica pod Baranami „PRZEMOŻNY WŁADCA SZTUKI” - dedykowany Piotrowi Skrzyneckiemu. w 90 rocznicę urodzin mistrza - twórcy tego magicznego miejsca w samym sercu Krakowa.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA