Zamknij
REKLAMA

Rośnie przedszkole za miliony

07:44, 18.11.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Miński magistrat chwali się postępem prac przy budowie nowej siedziby Przedszkola Miejskiego nr 2. Już za rok będzie ona gotowa na przyjęcie 225 dzieci.

Budowy placówki nie byłoby bez pożyczki. Miastu udzielił jej Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Instrumentu Finansowego wdrażanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Wartość robót wyniesie prawie 8,2 mln zł.

 

Tysiące metrów

Dzięki temu nowa siedziba mińskiej przedszkolnej „Dwójki” będzie mogła się pochwalić ponad 1400 m2 powierzchni użytkowej i ponad 4600 m3 kubatury. Część przedszkolna wykonywana jest pomiędzy istniejącymi budynkami szkoły i sali gimnastycznej. Z salą zostanie połączony łącznikiem na poziomie I piętra, a z zapleczem kuchni - na poziomie parteru. Będzie to obiekt w po części 1-kondygnacyjny (znajdzie się tam ekologiczny taras oraz świetlik) i 2-kondygnacyjny.

Po prawej stronie od wejścia znajdować się będą sale dla dzieci z łazienkami i pomieszczeniami na leżaki. Na parterze przewidziano 4 sale dla 25 dzieci na pobyt 10 godzinny, w tym 2 sale podzielone ścianą składaną oraz 1 salę na pobyt 5-godzinny.

Po lewej stronie od wejścia głównego przewidziano część administracyjną: salę do integracji sensorycznej oraz zaplecze kuchni. Szatnia dla uczniów została zlokalizowana na poziomie parteru centralnie przy wejściu.

Na piętrze budynku umieszczono 3 sale na 25 osób. Z poziomu piętra będzie możliwość skorzystania z zielonego tarasu.

Jak informuje miński magistrat, z obiektu będzie mogło skorzystać łącznie 225 dzieci. Obiekt zostanie wyposażony w platformę dla niepełnosprawnych, dźwig towarowy. W ramach zadania zostanie również wykonana instalacja fotowoltaiczna.

 

Rok pełen prac

24 lutego burmistrz Marcin Jakubowski, przewodniczący rady miasta Dariusz Kulma i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 Sławomir Domański dokonali symbolicznego „wbicia łopaty” pod budowę przedszkola. Z kolei 23 lipca wmurowano akt erekcyjny. Podpisali go włodarz Mińska oraz dyrektor Doman?ski. Dokument został sporządzony w 2 egzemplarzach. Jeden ma być dostępny na pamiątkę w siedzibie placówki, drugi znalazł się w metalowej tubie, później zamurowanej w ścianie budynku.

Urząd Miasta w Mińsku Mazowieckiem podaje, że zakończenie prac zaplanowano na koniec maja 2021 r. Tymczasem nowoczesna i przyjazna dzieciom siedziba Przedszkola Miejskiego nr 2 powoli staje się faktem. Na profilu facebookowym magistratu można znaleźć zdjęcia pnących się w górę ścian budynku i gotowych pomieszczeń.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA