Zamknij

Płacił nie swoją kartą płatniczą

20:23, 11.09.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

36-latka z gminy Halinów, zatrzymali przed dwoma dniami policjanci z komisariatu w Halinowie. Mężczyzna jest podejrzany o pięciokrotną płatność w jednym ze sklepów spożywczych nie swoją kartą bankomatową.

W tej sprawie usłyszał już zarzut karny kradzieży z włamaniem. Przyznał się do tego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny.

Na początku sierpnia funkcjonariusze z komisariatu policji w Halinowie otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że w nieznanych okolicznościach utracił on swoja kartę płatniczą. Logując się na swoje konto bankowe zobaczył jednak, że ktoś wielokrotnie używał jego karty dokonując płatności. Rozpoczęły się poszukiwania osoby, która w nieuprawniony sposób z niej korzysta.

W wyniku wielopłaszczyznowych działań operacyjnych, współpracy z placówką gdzie płacono kartą pokrzywdzonego i bankiem, policjanci zatrzymali przed dwoma dniami 36-letniego mieszkańca gminy Halinów odpowiedzialnego za te czyny.

Podczas policyjnej akcji i przeszukania jego domu, funkcjonariusze odnaleźli kartę jednego z banków, jak się okazało była to utracona karta pokrzywdzonego. Podejrzanemu przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem na łączną sumę strat niemal 200 zł.

36-latek przyznał się do zarzucanego czynu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze grzywny. Został także zobowiązany do naprawienia wyrządzonej szkody tj. zwrot zabranych w nieuprawniony sposób pieniędzy. Mężczyzna był już wcześniej karany za inne przestępstwa przeciwko mieniu.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%