Zamknij

Niebezpieczny wypadek na przejeździe kolejowym

14:17, 08.09.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Do poważnego wypadku na przejeździe kolejowym doszło wczoraj po południu w miejscowości Grzebowilk (gmina Siennica).

17-letni kierujący motorowerem nie zatrzymał się przed przejazdem pomimo nadawanego sygnału czerwonego i uderzył w bok przejeżdżającego właśnie pociągu intercity. Rannego nastolatka przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

7 września ok. 17:35 policjanci otrzymali pilne wezwanie do wypadku na przejeździe kolejowym  w miejscowości Grzebowilk na ul. Mazowieckiej. Ze zgłoszenia wynikało, że motocyklista zderzył się z pociągiem. Gdy pierwszy patrol dotarł na miejsce rannemu mężczyźnie pomocy udzielali  ratownicy z pogotowia i strażacy z PSP i OSP z Grzebowilka i Siennicy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że trzech motorowerzystów, dwóch 17-latków i 16-latek jadąc od miejscowości Teresin w kierunku Grzebowilka, zbliżało się do przejazdu kolejowego na ul. Mazowieckiej. Nadawany był właśnie sygnał czerwony informujący o zakazie wjazdu na przejazd. Dwóch nastolatków zatrzymało się, jeden z nich 17-letni kierujący motorowerem Longja, z nieustalonych na tę chwilę powodów nie zatrzymał się i uderzył w bok przejeżdżającego właśnie pociągu intercity relacji Lublin – Wrocław.

W wyniku zderzenia, rannego 17-latka przetransportowano lotniczym pogotowiem ratunkowym w stanie ciężkim do szpitala.

Policjanci wykonywali czynności procesowe na miejscu tego wypadku, zbierając wszelkie ślady i ustalając okoliczności zdarzenia.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA