Zamknij
REKLAMA

Podejrzani o kradzież rozbójniczą zatrzymani

22:24, 03.07.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Mińscy dzielnicowi zatrzymali dwie osoby, 45-letniego mężczyznę i 40-letnią kobietę, podejrzanych o dokonanie w połowie czerwca w rejonie stacji PKP Anielina kradzieży rozbójniczej.

Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim na wniosek prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie czerwca policjanci mińskiej komendy zostali poinformowani o kradzieży rozbójniczej która miała miejsce na terenie stacji PKP Anielina. Ze zgłoszenia wynikało, że pomiędzy trójką znajomych, dwóch mężczyzn i kobiety, doszło do awantury i szarpaniny, podczas której została skradziona karta bankomatowa.

Kiedy pokrzywdzony podjął starania o jej odzyskanie, wtedy mężczyzna i kobieta zaczęli bić pokrzywdzonego, szarpać i uderzać butelkami po głowie. Po doprowadzeniu pokrzywdzonego do stanu bezbronności napastnicy odeszli.

Policjanci natychmiast po uzyskaniu tej informacji rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze sprawdzili wszelkie miejsca gdzie mogli oni się ukryć. Spływające informacje wskazywały, że mężczyzna i kobieta, którzy nie posiadali stałego miejsca zamieszkania wyjechali z Mińska Mazowieckiego i ukryli się.

Trwające równolegle działania operacyjne spowodowały, że przed kilkoma dniami mińscy dzielnicowi ustalili, że poszukiwana dwójka wróciła do miasta i może przebywać na ul. Szpitalnej. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce aby potwierdzić tę informację. Okazała się ona prawdziwa. Funkcjonariusze zatrzymali 45-letniego mężczyznę oraz 40-letnią kobietę, których umieścili w policyjnym areszcie.

Zebrany w tej sprawie mocny materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić dwójce zatrzymanych zarzuty popełnienia kradzieży rozbójniczej. Na wniosek prokuratury rejonowej w Mińsku Mazowieckim, decyzją sądu dwoje podejrzanych zostało tymczasowo aresztów.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
TEST