Zamknij

Zasłużył na podziękowania

06:22, 27.06.2020 | IR
Skomentuj
REKLAMA

Dzielnicowy ze Stanisławowa nie odpuścił. Dzięki temu udało się odzyskać pieska, który został skradziony na początku maja w powiecie węgrowskim.

W maju dzielnicowy komisariatu policji w Stanisławie realizował czynności zlecone przez sąsiadującą jednostkę z Korytnicy. Polegały one na przesłuchaniu mężczyzny mającego mieszkać w gminie Stanisławów, który mógł mieć związek z kradzieżą małego pieska z początku miesiąca. Jednak pod wskazanym adresem nie zastano tej osoby. Z dokonanych ustaleń wynikało, że nigdy tam nie mieszkała.

- Dzielnicowy jednak nie odpuścił - relacjonuje st. asp. Marcin Zagórski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim. - Zaczął zbierać wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca zamieszkania tego mężczyzny. Podjęty wysiłek zaowocował ustaleniem aktualnego adresu - dodaje.

Kiedy policjanci pojechali do domu mężczyzny, zauważyli biegającego po podwórku małego pekińczyka. Na pytanie o okoliczności, w jakich 40-latek wszedł w posiadanie psa, usłyszeli, że został znaleziony i podarowany córkom.

Funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielką psa. Kobieta szybko dotarła na miejsce. Gdy tylko piesek zobaczył swoją panią, po oznakach radości było już wiadomo, kto jest jego prawowitym właścicielem.

19 czerwca do komendy w Mińsku Mazowieckim wpłynął bardzo miły mail z podziękowaniami. „Wdzięczna mieszkanka województwa mazowieckiego” doceniła w nim funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Korytnicy, Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie oraz komisariatu w Stanisławowie. Podziękowanie dotyczyło też działań, jakie podjął dzielnicowy gminy Stanisławów, odzyskując pieska.

„Dziękuję za ich zaangażowanie, profesjonalizm i włożony trud w poszukiwaniu skradzionego w dn. 12.05.2020 r. czworonożnego ‘członka’ rodziny. Żmudna, długa (do 12.06.2020 r.), ale piękna i skuteczna praca. Taka trzymać! Przywracacie wiarę w ludzi! Dziękuję o życzę wspaniałych sukcesów wszystkim policjantom, którzy stoją na straży prawa i porządku publicznego” - napisała kobieta.

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA