Zamknij
REKLAMA

Nożownik w areszcie. Grozi mu dożywocie!

07:20, 20.06.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

30-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. To następstwo ataku nożem, do którego doszło 16 czerwca w Mińsku Mazowieckim.

Mężczyzna został zatrzymany w czasie pościgu przez dzielnicowego i żołnierza Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, chwilę po ucieczce ze sklepu, w którym dokonał kradzieży. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa pracownika ochrony. Za to przestępstwo grozi mu nawet dożywocie.

16 czerwca doszło do kradzieży artykułów spożywczych w jednym ze sklepów w centrum Mińska Mazowieckiego. Na interwencję skierował dzielnicowego, który tego dnia pełnił służbę wspólnie z żołnierzem Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej. Gdy tylko patrol dotarł pod wskazany adres, pracownicy sklepu podbiegli do funkcjonariuszy i zaczęli krzyczeć, że przed chwilą mężczyzna, który miał dokonać kradzieży zranił pracownika ochrony ostrym przedmiotem i uciekł.

Mundurowi ruszyli w pościg we wskazanym kierunku. Już po kilku minutach na ul. Warszawskiej zatrzymali uciekającego młodego mężczyznę. Uciekinier miał przy sobie nóż, który został mu odebrany. Na jego rękach wylądowały kajdanki, a napastnik został umieszczony w radiowozie.

Po chwili pojawiły się kolejne patrole, które udzieliły pomocy w całym zdarzeniu. 30-latek z powiatu siedleckiego został przewieziony do komendy i umieszczony w policyjnym areszcie. Mężczyzna w momencie zatrzymania był nietrzeźwy.

Czynności rozpoczęła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zbierała i zabezpieczała ślady przestępstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że 30-latek został „przyłapany” przez pracownika sklepu na kradzieży alkoholu. Kiedy ochroniarz przebywał z mężczyzną w pomieszczeniu służbowym sklepu, został zaatakowany przez niego nożem w brzuch. Następnie napastnik wybiegł ze sklepu i zaczął uciekać. Po chwili był już jednak w rękach funkcjonariuszy.

Dzięki zebranemu mocnemu materiałowi dowodowemu, podejrzany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz znieważenia funkcjonariusza Policji i żołnierza Żandarmerii Wojskowej. Mężczyzna przyznał się do tych czynów.

 

źródło: własne / KPP Mińsk Mazowiecki

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
TEST