Zamknij
REKLAMA

Niewybuchy z czasów wojny znalezione w lesie

07:16, 21.05.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Grupa kilku osób ze stowarzyszenia pasjonatów historii, która przeczesywała kompleks leśny w gminie Dębe Wielkie, dokonała odkrycia niewybuchów z czasów wojny.

Jest to 10 sztuk pocisków, w tym 2 o wadze przynajmniej 500 kg. Policjanci z komisariatu w Halinowie zabezpieczyli teren znaleziska do czasu przyjazdu saperów.

W lesie w miejscowości Ruda w gminie Dębe Wielkie, odkryto wczoraj 10 sztuk pocisków z czasów wojny. Niewybuchy znajdowały się pod ziemią, a natrafiła na nie grupa osób ze stowarzyszenia pasjonatów historii, przy okazji poszukiwań innych militariów wojennych. Dwa z ujawnionych niewybuchów mogą mieć wagę nawet 500 kg.

Po otrzymaniu informacji o znalezisku, policjanci z komisariatu w Halinowie zabezpieczyli przyległy teren i czuwali, aby żadne osoby nie zbliżały się do niewybuchów. Zadaniem policjantów jest nadzór nad takim miejscem, do czasu przejęcia pocisków przez saperów. Takie działania bez wątpienia angażują znaczne siły policyjne, jednak jak zwykle w takich sytuacjach z pomocą przychodzą strażacy z ochotniczych straży pożarnych, którzy wspierają mundurowych. W tym przypadku pomocy udzielili strażacy z OSP Dębe Wielkie i straż leśna z mińskiego nadleśnictwa.

Odnalezione pociski trafią na poligon, gdzie zostaną zneutralizowane.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA