Zamknij

Uczniowie z Chróścic zwiedzili komendę

18:18, 21.05.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

W Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie z filią w Chrościcach. Grupa 17 uczniów tej szkoły miała okazję zapoznać się ze specyfiką służby policjanta oraz wykorzystywanym sprzętem. Największe wrażenie zrobiło pomieszczenie technika kryminalistyki oraz pokaz ujawniania śladów daktyloskopijnych dłoni.

Mińską komendę już wielokrotnie odwiedzali uczniowie szkół podstawowych i średnich, a także młodsze dzieci, aby w ten sposób poznać policyjny zawód i dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat bezpieczeństwa.

Wczoraj, po raz kolejny oprowadziliśmy gości po najważniejszych i najciekawszych policyjnych pomieszczeniach. Była to grupa 17 uczniów ze szkoły podstawowej w Kałuszynie z filią w Chrościcach. Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć policyjną służbę.

Wizyta rozpoczęła się od odwiedzin dyżurki, gdzie sierżant sztabowy Dominika Witek opowiedziała o funkcjach i zadaniach jakie realizują policjanci na tym stanowisku. W tym miejscu policjantka przypomniała dzieciom numery alarmowe, oraz wskazała w jakich sytuacjach należy zadzwonić po służby i jakie przekazać informacje.

Tuż obok dyżurki, uczniowie zobaczyli policyjny areszt. O tym miejscu opowiedział pełniący właśnie służbę policjant. Kolejnym punktem wizyty, był pokaz wykrywania śladów linii papilarnych w pomieszczeniach techników kryminalistyki. Młodzieży zaprezentowaliśmy również inne narzędzia i materiały jakie na co dzień wykorzystują w swojej służbie technicy. To miejsce zrobiło na dzieciach największe wrażenie.

Na zakończenie, już na dziedzińcu komendy, młodzież miała okazję wsiąść do radiowozu, uruchomić policyjną syrenę i światła.

Mamy nadzieję, że wizyta w mińskiej komendzie na długo zapisze się w pamięci uczniów.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone