Zamknij
REKLAMA

Pięć zakazów prowadzenia pojazdów go nie powstrzymało

15:40, 19.12.2018 | KMP Minsk Maz
Skomentuj

Policjanci z komisariatu z Sulejówka zatrzymali 35-letniego mieszkańca Sulejówka, który z ponad 2 promilami alkoholu we krwi kierował osobowym renaultem. Ponadto, nie zastosował się do 5 zakazów prowadzenia pojazdów wydanych przez sądy w Mińsku Mazowieckim, Wołominie i Warszawie. Mężczyzna był także poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. 35-latek trafił do policyjnego aresztu.
Mundurowi z sulejóweckiego komisariatu patrolując ulice miasta, zauważyli osobowego Renaulta, którym, jak wynikało z informacji posiadanych przez policjantów, mógł poruszać się poszukiwany mężczyzna. Natychmiast zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec Sulejówka znany już wcześniej funkcjonariuszom. Sprawdzenie w policyjnych systemach tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mężczyzna był poszukiwany przez dwa sądy w celu odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa, których dopuścił się wcześniej.
Ponadto, w czasie kontroli okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało na ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dalsze czynności policjantów doprowadziły do ustalenia, że mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za „kółko”, bowiem 5 sądów wydało wyroki zakazujące mu jazdy pojazdami w tym Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim, Wołominie i Warszawie.
35-latek trafił do policyjnego aresztu, skąd wczoraj został przewieziony do Zakładu Karnego w Siedlcach. Teraz odpowie za jazdę wstanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sadu. Grozi mu wysoka kara więzienia.

fot. pixabay.com

(KMP Minsk Maz)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone