Zamknij

Ucieczkę z miejsca zdarzenia zakończył w stawie.

12:49, 10.10.2018 | N.S/M.Z
Skomentuj

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 25-letni obywatel Ukrainy, który pod koniec września w Sulejówku kierował Nissanem typu pick-up. Ponadto, kilkanaście minut wcześniej, zderzył się z dostawczym Fiatem Ducato i odjechał z miejsca zdarzenia. Swoją ucieczkę zakończył w stawie. Przybyłe na miejsce służby udzieliły pomocy mężczyźnie oraz wydobyły samochód na brzeg. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze grzywny. Przez najbliższe 4 lata nie będzie mógł kierować pojazdami.
Pod koniec września policjanci ruchu drogowego interweniowali wobec mężczyzny, 25-letniego obywatela Ukrainy, który białym Nissanem typu pick-up wjechał do stawu na terenie jednej z posesji w Sulejówku. Przybyłe służby ratunkowe pomogły mężczyźnie oraz wydobyły jego pojazd na brzeg. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący Nissanem przed kilkunastoma minutami zderzył się z Fiatem Ducato, jednak nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Swoją ucieczkę zakończył w zbiorniku wodnym. Mundurowi ujawnili ponadto, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu w jego organizmie w ilości ponad dwóch promili.
Mężczyzna został zatrzymany, noc spędził w policyjnej celi. Śledczy przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego czynu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Ma obowiązek zapłaty grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów na okres 4 lat oraz wpłatę świadczenia pieniężnego na konto Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym.
Do wyjaśnienia pozostaje jeszcze kwestia kolizji, którą szczegółowo rozpoznają funkcjonariusze zespołu wykroczeń mińskiej komendy.

(N.S/M.Z)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone