Zamknij

„Na karuzeli życia” - gorący dzień z WOŚP w Kałuszynie

00:21, 21.01.2017 | TERESA KOWALSKA/FOT. PAWEŁ CHABIERA
Skomentuj
REKLAMA

Po wielotygodniowych przygotowaniach i oczekiwaniach, 15 stycznia, od wczesnego zimowego poranka wolontariusze wyruszyli na uliczne kwestowanie. Sztab 25. Finału WOŚP tworzyli nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej. 

Już od godz. 11.00 rozbrzmiewała muzyka i trwała zabawa w Domu Kultury, który został opanowany przez przedszkolaków i ich rodziny. Każda grupa dzieci chciała pokazać, co potrafi, a publiczność zawzięcie biła brawa, w przerwach odwiedzając kawiarenkę , która działała pod hasłem „Zakręcona kawiarenka”. Zakupów można było także dokonać na Kiermaszu Różności Rękodzielniczych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Loteria z pluszowymi fantami radowała najmłodszych. O godz. 14.00 w hali gimnastycznej odbywał się Turniej Tenisa Stołowego o puchar WOŚP.
Od godz. 16.00 nadal w Domu Kultury było wesoło wymienili się tylko uczestnicy kolejnej tury zabawy. Koncert finałowy pod hasłem „Na karuzeli życia” rozpoczęły dzieci z zerówek. A po nich scenę udekorowaną plakatami i hasłami orkiestrowymi przez pracowników Domu opanowały zespoły szkolne: wokalno instrumentalny Fleciki, tańca współczesnego Eksplozja, Pieśni i Tańca Kasianiecka. Wystąpił również Zespół Międzypokoleniowy Razem, działający przy Domu Kultury z programem opartym na motywach folkloru cygańskiego  z tańcami romskimi. Do godz. 19.30 sala zapełniona po brzegi pulsowała więc muzyką i tańcem. Cały czas funkcjonowała kawiarenka zaopatrzona dzięki darczyńcom w gorące i zimne napoje , słodkie frykasy i ciasta upieczone przez nauczycielki.
Cały czas trwała aukcja gadżetów orkiestrowych. Od godz. 17 komisja rozpoczęła pracę, licząc zebrane pieniążki z puszek przynoszonych przez wolontariuszy . Kwestowały 33 osoby:  uczniowie, z miasta i gminy Kałuszyn, których wspomagali rodzice, 7 wolontariuszy to uczniowie Zespołu Szkół  im Ks. Tyszki z Janowa. I na tym wielkim liczeniu kończył się pracowity dzień Gorących  Serc Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kałuszynie
Zgromadzono kwotę 34.906,81 zł. 40 wolontariuszy z naszego sztabu zebrało łącznie 18.883,19 zł. Najskuteczniejsza okazała się Aleksandra Wielechowska z Zespołu Szkół w Janowie, której udało się zebrać 1314,29 zł.
Następnego dnia w poniedziałek odbyło się spotkanie, na którym szefowa i  członkowie sztabu podziękowali wolontariuszom za ich pracę na rzecz chorych dzieci i godną opiekę seniorów. Serdeczne podziękowania  również wszystkim darczyńcom  gadżetów i darów oraz organizatorom  wszystkich zadań w Kałuszynie przesyła Sztab i Fundacja WOŚP.

(TERESA KOWALSKA/FOT. PAWEŁ CHABIERA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%