Zamknij

Ukradł cenne perfumy i grozi mu do 10 lat więzienia

11:59, 24.11.2021 | BC
Skomentuj
REKLAMA

Do 10 lat więzienia może grozić 31-latkowi, który w jednym ze sklepów na ternie Łukowa ukradł perfumy różnych marek. 

W piątek po godzinie 15:00 w jednej z drogerii na terenie Łukowa doszło do kradzieży rozbójniczej. Pracownik ochrony sklepu zauważył, że jeden z klientów przy stoisku z perfumami, chowa opakowania kosmetyków pod ubraniem. Po „wybraniu odpowiedniego zapachu perfum” mężczyzna skierował się do wyjścia. Zaraz po minięciu linii kas mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony i poproszony o zwrot towaru lub opłatę, jednak odmówił i chciał się oddalić. Przy próbie jego zatrzymania, wywiązała się szarpanina podczas której chcąc utrzymać w posiadaniu skradzione perfumy o wartości prawie 900 złotych, wyjął nóż którym zagroził pracownikowi ochrony. Po tym zdarzeniu sprawca uciekł pieszo na teren pobliskiego osiedla. Zaalarmowani funkcjonariusze łukowskiej policji niezwłocznie pojechali na miejsce.

Policjanci z wydziału kryminalnego wykonali szereg czynności zmierzających do ustalenia tożsamości sprawcy tej kradzieży. W poniedziałek z samego rana funkcjonariusze zatrzymali zaskoczonego obywatela Rosji. Odzyskano część zrabowanego towaru. Jak ustalili kryminalni, nie była to pierwsza kradzież tego mężczyzny. W toku czynności ustalono, że na początku listopada dokonał on dwóch kradzieży podczas których zrabował towar o wartości przekraczającej 1600 złotych.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w  Łukowie, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator na wniosek łukowskich policjantów wystąpił do Sądu Rejonowego w Łukowie o zastosowanie wobec 31-latka tymczasowego aresztowania. Dokonanie kradzieży rozbójniczej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%