Zamknij

Czas nowych inwestycji. Nie tylko drogowych

07:37, 16.10.2021 | IR
Skomentuj
REKLAMA

Jesień to dla łukowskiego magistratu czas wielu nowych inwestycji. Tylko w ostatnim tygodniu podpisano cztery dotyczące ich umowy.

Mówił o tym podczas tradycyjnego spotkania z mieszkańcami na Facebooku w piątek, 8 października, burmistrz Piotr Płudowski.

 

Asfalt i progi

Jak poinformował, w Zarządzie Dróg Miejskich została podpisana umowa z firmą Strabag na wykonanie tymczasowej nawierzchni na ul. Rurowej. Nowy asfalt ma się tam pojawić jeszcze w październiku. Ale to nie wszystko.

- Zobowiązałem się wobec mieszkańców, że na tym długim, liczącym ponad 1300 m, odcinku pojawią się również elementy, które będą wymuszały na kierujących ograniczenie prędkości. Nikt nas nie lubi progów spowalniających, ale w niektórych przypadkach jest to jedyne rozwiązanie, które poprawia bezpieczeństwo, bo powoduje, że kierowcy zdejmują nogę z gazu i zwalniają - mówił włodarz miasta.

 

Nie zamkną zalewu

Zdradził też, że 8 października doszło do podpisania umowy pomiędzy miastem a firmą Tamex. Dotyczy ona wykonania remontu nawierzchni ul. Turystycznej i Wypoczynkowej, czyli wjazdu do zrewitalizowanego zalewu oraz Kompleksu Rekreacyjnego i Wake Parku „Zimna Woda”. Środki na inwestycję zabezpieczone zostały na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta Łuków. Po podpisaniu umowy doszło do przekazania placu budowy.

Według zapewnień wykonawcy prace zostaną rozpoczęte już w połowie miesiąca. W zakresie tego zadania jest oczywiście wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej (2 warstwy asfaltu), ale też wymiana starych krawężników na nowe oraz wymiana słupów oświetleniowych. Termin zakończenia inwestycji to 60 dni, zatem wszystkie prace powinny być zakończone już na początku grudnia.

- Wykonawca rozpocznie pracę od wymiany krawężników - poinformował Piotr Płudowski. - Będzie to oczywiście oznaczało pewne utrudnienia dla osób, które chcą skorzystać z zalewu, nie planujemy go jednak zamykać. Oczywiście oprócz tego krótkiego czasu, kiedy będzie tam rozściełana nowa warstwa bitumiczna. Korzystajcie państwo, przyjeżdżajcie nad zalew, cieszcie się w tym miejscem! - zachęcił.

 

Jasna sprawa

W ubiegły piątek burmistrz zawarł też umowę z łukowską firmą Fazpol. Do końca tego roku rozbuduje ona linię oświetlenia w mieście.

- Chodzi tutaj o ul. Nadrzeczną i Skrzetuskiego na os. Sienkiewicza oraz niezwykle ważny ciąg pieszy pomiędzy ul. Dmocha a Przemysłową. Co do zasady w tych miejscach istnieje linia oświetlenia, natomiast w niektórych miejscach po prostu jest ciemno. Dlatego poprawimy tę sytuację i dobudujemy punkty świetlne - poinformował włodarz.

Jak dodał, miasto posiada również dokumentację na rozbudowę linii oświetlenia na innych ulicach. Pojawią się tam nowe słupy oświetleniowe oraz nowe oprawy LED-owe. Dotyczy to między innymi ul.: Wschodniej, Zacisze, Pisakowej, Stasia i Nel, Brzozowej i Laserowej.

- Te inwestycje będą realizowane już w ramach przyszłorocznego budżetu - zastrzegł jednak burmistrz. - Tegoroczny tego nie przewiduje, nie mamy środków, żeby to wykonać. Ale mając dokumentację, postaramy się wyłonienie firmy wykonującej to zadanie zrealizować zaraz na początku 2022 r.

 

W przedszkolu

Kolejna umowa, która została niedawno podpisana, dotyczy wykonania instalacji oddymiania i dostosowania budynku do wymagań związanych z zabezpieczeniem przeciwpożarowym.

- Chodzi tutaj o Przedszkole Miejskie nr 4 na os. Klimeckiego. Tam już były zalecenia straży pożarnej, jeśli chodzi o wykonanie niezbędnych prac. To zadanie będzie realizowane w tym oraz w przyszłym roku i również już niebawem się rozpocznie - podkreślił Piotr Płudowski.

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%