Zamknij

Będzie specjalna linia na cmentarze

07:33, 15.10.2021 | IR
Skomentuj
REKLAMA

To już pewne - w okolicy Uroczystości Wszystkich będą darmowe autobusy na cmentarze.

Magistrat w odpowiedzi na wnioski mieszkańców uruchomi specjalną linię autobusową, kursującą od 30 października do 2 listopada. W ten sposób będzie można dostać się w okolice łukowskich cmentarzy - komunalnego na ul. Zapowiednik i parafialnego św. Rocha. To udogodnienie ma zachęcić mieszkańców do pozostawienia własnych samochodów i wybrania podróży na cmentarze innym środkiem transportu. Jest także wyjściem naprzeciw osobom starszym, mającym ograniczoną możliwość poruszania się, lub nieposiadającym samochodu czy innego środka transportu. Co ważne, korzystanie z autobusów - podobnie jak w przypadku pilotażowej komunikacji miejskiej - ma być bezpłatne.

Autobusy łukowskiego PKS-u kursować będą po ul.: Wereszczakówny, Kiernickich, 700-lecia, Partyzantów, Wyszyńskiego (bez zatrzymywania się na przystankach), Międzyrzeckiej, Wójtostwo i Zapowiednik. Krańcowe przystanki specjalnej linii autobusowej wyznaczono na ul. Wereszczakówny (przystanek początkowy dla linii Ł1 i Ł2 pilotażowej komunikacji miejskiej) oraz na ul. Zapowiednik w sąsiedztwie cmentarza komunalnego. Warto też pamiętać, że część przystanków jest jednokierunkowa.

Rozkład jazdy specjalnej linii autobusowej oraz schemat trasy z wyszczególnionymi przystankami można znaleźć na stronie internetowej łukowskiego urzędu miasta.

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%