Zamknij

17-latek potrącony na przejściu dla pieszych

13:47, 10.06.2021 | BC
Skomentuj
REKLAMA

Mandat i punkty karne to konsekwencje z jakimi spotkał się kierujący osobowym mercedesem. Mężczyzna jadąc autem potrącił przechodzącego przez przejście 17-latka. 

Kierujący pojazdem mówił, że pieszego zauważył w ostatniej chwili i nie zdążył już wyhamować. Na szczęście młodzieniec doznał tylko niegroźnych urazów. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

W czwartek przed godziną 8:00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ulicy Wojska Polskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że został tam potrącony pieszy. Mundurowi którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Mercedes 48-letni łukowianin potrącił przechodzącego przez jezdnię 17-latka. Z ustaleń wykonanych przez policjantów wynikało, że pokrzywdzony pieszy przechodził przez jezdnię po przejściu. Kierujący mercedesem mówił mundurowym, że w ostatniej chwili zauważył nastolatka na jezdni i nie zdążył już przed nim wyhamować. Na szczęście pokrzywdzony 17-latek doznał niegroźnych urazów i po udzieleniu pomocy medycznej wrócił do domu.

Kierujący mercedesem za nieustąpienie pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście pieszemu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany wysokim mandatem karnym, a jego „konto” zasiliły punkty karne.

Zdarzenie zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na jezdni może doprowadzić do tragedii.

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%