Zamknij

Walentynkowe kartki zamiast mandatów

09:52, 15.02.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Czerwone lub czarne kartki w kształcie serca wręczały dzieci kierowcom zatrzymanym przez policjantów z łukowskiej drogówki. To „akcja” zorganizowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Mysłowie w przeddzień Świętego Walentego, do której maluchy i ich opiekunki zaprosiły łukowskich mundurowych.

W miniony piątek, tuż przed popularnymi Walentynkami, kolejne dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda kontrola kierowców przekraczających dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. W Wandowie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Mysłowa wręczały własnoręcznie wykonane z kartki kolorowe serduszka zatrzymywanym do kontroli kierowcom. Kierujący, którzy jechali zgodnie z przepisami, na czerwonej kartce mogli przeczytać podziękowania za właściwe poruszanie się po drogach. Natomiast osoby nieznacznie naruszające przepisy, mogły liczyć tym razem na taryfę ulgową i oprócz pouczenia otrzymywały czarne serduszko z wypisaną prośbą o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Korzystając z okazji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego  tłumaczyli też dzieciom jak zachować się na drodze. Takie spotkania mundurowych z dziećmi mają na celu między innymi zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać na drodze. Wszyscy obiecali, że będą przestrzegać wskazówek dotyczących ich bezpieczeństwa.

To kolejny już rok tej wyjątkowej akcji skierowanej nie tylko do zakochanych. Zawsze spotyka się ona z pozytywnym odzewem, a serduszko pozostawione w samochodzie każdego dnia przypomina aby nie przekraczać dozwolonych prędkości. Przypominamy też wszystkim, że uczucia wiążą się z odpowiedzialnością i troską o naszych bliskich także podczas podróży.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%