Zamknij

Najgorzej na drogach powiatowych

16:06, 19.01.2021 | IR
Skomentuj
REKLAMA

- Gdzie są piaskarki? Na drogach jest lód i śnieg - narzekają mieszkańcy miasta. Co odpowiada im burmistrz?

W piątek, 15 stycznia, burmistrz Piotr Płudowski kolejny raz spotkał się z łukowianami za pośrednictwem relacji na żywo na facebooku.

Są pozytywy

W trakcie spotkania włodarz miasta poruszył temat odśnieżania. Jak sam powiedział, skłonił go do tego fakt, że zima zapanowała nie tylko w przyrodzie, ale też na drogach i chodnikach na terenie miasta.

Nie był to jednak jedyny powód. Sporo uwag w tej sprawie mieli bowiem sami mieszkańcy. Internauta Daniel zapytał burmistrza: „Gdzie są drogowcy?”. Dodał przy tym: „Na drogach miasta jest lód i śnieg, ale chodniki wszystkie odśnieżone”.

- Cieszę się, panie Danielu, że dostrzega pan przynajmniej takie pozytywy jak odśnieżone chodniki - skomentował z uśmiechem Piotr Płudowski.

Jak zauważył Piotr Płudowski, magistrat nie zleca zimowego utrzymania dróg i chodników firmom zewnętrznym.

- Robimy to z sami, siłami Zarządu Dróg Miejskich. Mamy do dyspozycji pewną ilość sprzętu i przy takiej zimie, jaką mamy obecnie, jesteśmy w stanie poradzić sobie z naszymi chodnikami i ulicami. Jesteśmy czujni i będziemy reagować, kiedy śnieg się pojawi, żebyście państwo mieli bezpieczne warunki. Trudno jednak oczekiwać, że będzie to mieć miejsce w trakcie opadów. Ale niezwłocznie po ustaniu tego zjawiska na drogi będą skierowane wszystkie możliwe siły, którymi będziemy zwalczać skutki zimy. Proszę więc o ostrożność, jeśli chodzi o przemieszczanie się czy to po chodnikach, czy tylko po jezdni - podkreślił.

Kto odpowiada?

Z kolei internautka Barbara chciała wiedzieć, dlaczego piaskarki nie posypują solą i piachem ul. Wójtostwo. Burmistrz wyjaśnił, że magistrat nie zarządza wszystkimi drogami na terenie miasta.

- Zarówno jeśli chodzi o utrzymanie porządku, jak i zimowe utrzymanie, każda droga ma swojego właściciela. W Łukowie mamy 4 takich właścicieli: Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, województwo, powiat i miasto. W zarządzie GDDKiA są ul.: Siedlecka, Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Radzyńska, Warszawska i Łapiguz. To drogi w zarządzie najwyższej klasy, a więc oczekujemy również, że stopień ich utrzymania będzie najwyższy. Kolejną grupę stanowią drogi wojewódzkie. Na terenie miasta są to ul.: Międzyrzecka, Świderska i Żelechowska, których utrzymaniem zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Drogi powiatowe to ul.: Wójtostwo, Jana Pawła II, Farftak, Zimna Woda, Ławecka, Wiatraki, Cieszkowizna, Glinki i ks. Popiełuszki oraz Aleje Tadeusza Kościuszki od ronda do stacji PKP. Pozostałymi drogami zarządza miasto - dodał.

Włodarz miasta odpowiedział też na pytanie dotyczące ul. Wójtostwo:

- Dzisiaj rano skontaktowałem się z dyrektorem Stanisławem Sokołem z Zarządu Dróg Powiatowych. Przekazałem mu tę informację i poprosiłem o reakcję, bo, zdaniem mieszkańców, na ulicach podlegających powiatowi sytuacja jest najtrudniejsza.

 

 

fot. pixabay

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%