Zamknij

Rekrutacja do nowego żłobka już ruszyła

10:04, 17.01.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Już wkrótce rozpocznie pracę wybudowany kilka miesięcy temu Żłobek Miejski nr 1. Władze Łukowa właśnie ogłosiły nabór i podały koszty, jakie będą musieli ponieść rodzice.

Przypomnijmy: pierwszego łukowskiego żłobka nie byłoby bez realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej programu „MALUCH+”.

Rok z budową

Prace budowlane trwały od czerwca do listopada. Przy ul. Piłsudskiego 18 wybudowano 1-kondygnacyjny, wolnostojący, niepodpiwniczony budynek z funkcją użytkową dla 48 dzieci o powierzchni zabudowy ok. 430 m2 i kubaturze 2.187 m3. Stworzono też zewnętrzną infrastrukturę towarzyszącą, w tym zjazd na działkę, ogrodzenie, utwardzenie terenu, przyłącza i instalacje doziemne. Poza tym przebudowano zewnętrzne schody i tarasy istniejącego już na tej działce budynku Przedszkola Miejskiego nr 2.

4 grudnia podczas tradycyjnego spotkania z mieszkańcami na Facebooku burmistrz Piotr Płudowski poinformował, że procedury odbiorowe budynku zakończyły się pozytywnie. Jak dodał, wtedy też ruszyło wyposażanie placówki w meble, zabawki, sprzęt biurowy itp. 
W połowie grudnia rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora żłobka. Wygrała go Dorota Jońska, pracująca dotychczas w Przedszkolu Miejskim nr 4 „Fantazja”.

Informując o tym, łukowski magistrat zapowiedział, że jednym z pierwszych zadań stojących przed nową panią dyrektor będzie przeprowadzenie procesu rekrutacji do żłobka. 4 grudnia burmistrz wyraził nadzieję, że pierwsi podopieczni placówki pojawią się w niej pod koniec stycznia.

Ile za pobyt?

Na pierwszym w tym roku facebookowym spotkaniu z mieszkańcami Piotr Płudowski poinformował, iż nabór do żłobka miejskiego potrwa od 11 do 22 stycznia w godz. 9.00-12.00. Dokumenty rekrutacyjne można pobrać ze strony internetowej miasta. Rekrutacja odbędzie się w tradycyjnej formie: wypełnione formularze należy składać w pokoju nr 107 na I piętrze Urzędu Miasta.

- Pojawiły się wątpliwości, czy wszyscy zdołają zdobyć odpowiednie dokumenty. Jeżeli ktoś z państwa nie jest w stanie dołączyć do wniosku któregoś z załączników, na przykład zaświadczenia lekarskiego, wystarczy złożyć podanie bez tego zaświadczenia, a potem uzupełnić brak. Te dokumenty będą przyjmowane też przez panią dyrektor Dorotę Jońska i ona również będzie odpowiadać na państwa pytania, jeżeli na tym etapie jakieś się pojawią - podkreślił burmistrz.

Na zakończenie zdradził poziom planowanych przez miasto opłat za korzystanie z nowo powstałej placówki: 

- Chcemy, żeby koszty po stronie rodziców były na poziomie 350 zł miesięcznie za dziecko i 7 zł dziennie za wyżywienie.
 

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%