Zamknij

Sceny jak z filmu. 55-latek uciekał policji!

14:56, 29.06.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 55-latek z gminy Stoczek Łukowski, który kierował motorowerem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając porzucił jednoślad na posesji.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był w przeszłości karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i aktualnie obowiązuje go pięcioletni sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W sobotę (27 czerwca) policjanci ze Stoczka Łukowskiego patrolując okoliczne drogi zauważyli jadący wężykiem motorower. Mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli pojazd i sprawdzić stan trzeźwości kierującego. Mimo wyraźnego sygnału nakazującego zatrzymanie pojazdu, kierowca nie wykonał polecenia i rozpoczął ucieczkę lokalną drogą, wjeżdżając w pewnej chwili na teren pobliskiej posesji. Tam mężczyzna porzucił motorower i pieszo uciekł za zabudowania.

Mundurowi ustalili kto kierował jednośladem i natychmiast pojechali do jego domu. Tam na podwórku zastali widzianego przed chwilą mężczyznę i nie mieli wątpliwości, że to on kierował jednośladem. 55-latek powiedział policjantom, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, gdyż za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ma na 5 lat zatrzymane prawo jazdy. Okazało się, że tym razem mężczyzna też był pod działaniem alkoholu. Mówił mundurowym, że rano wypił „tylko” 2 piwa. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 alkoholu w jego organizmie.

Wkrótce 55-latek usłyszy zarzuty. Grozi mu dożywotni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA