Zamknij

Ponad 2 tysiące „lewych” paczek papierosów

11:02, 02.12.2018 | N.S/M.J
Skomentuj

Łącznie ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili łukowscy policjanci u 36-letniego obywatela Armenii. Mężczyzna na początku wmawiał funkcjonariuszom, że posiada tylko 100 paczek nielegalnych wyrobów. Policjanci nie wierząc w jego zapewnienia, w jego zabudowaniach znaleźli jeszcze ponad 2 tys. paczek. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby ponad 36 tys. zł.
30 listopada przed południem łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, pojechali pod jeden z adresów w mieście. Mieli podejrzenia, że w domu i na posesji 36-letniego ob. Armenii przechowywane są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się uzasadnione. Mężczyzna powiedział policjantom, że posiada w domu tylko 100 paczek „lewych” papierosów. Funkcjonariusze nie uwierzyli w jego zapewnienia i przeszukując mieszkanie oraz garaż, znaleźli jeszcze ponad 2 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
36-latek został zatrzymany, a nielegalne papierosy zabezpieczone. Jak ustalili policjanci, straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wynoszą ponad 36 tys. zł.
Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Za naruszenie przepisów karno - skarbowych grozi mu kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

(N.S/M.J)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone