Zamknij

Poruszał się bez odblasków. Potrącił go samochód, zginął na miejscu.

12:01, 20.08.2018 | N.S/M.J
Skomentuj

Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło 17 sierpnia wieczorem w Serokomli (powiat łukowski). 59-letni mężczyzna został potrącony przez Opla Corsę. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci ustalili, że pieszy poruszał się po drodze, nie mając elementów odblaskowych.
17 sierpnia przed godziną 21:00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Serokomli. Ze zgłoszenia wynikało, że znajdujący się na drodze pieszy został potrącony przez samochód marki Opel Corsa. Będący na miejscu wypadku policjanci ustalili, że pokrzywdzony pieszy doznał rozległych obrażeń ciała i zmarł na miejscu zdarzenia.
Pracujący na miejscu wypadku mundurowi stwierdzili, że do zdarzenia doszło w Serokomli na odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, w miejscu, gdzie nie było już żadnego oświetlenia ulicznego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzony pieszy– 59-latek z gminy Serokomla– znajdował się na jezdni i nie miał żadnych elementów odblaskowych.
Funkcjonariusze ustalili, że kierująca oplem 28-latka z gminy Serokomla była trzeźwa. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora będą prowadzili śledztwo, które ma ustalić dokładny przebieg i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia.
Policjanci apelują! Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że brak elementów odblaskowych zagraża ich bezpieczeństwu na drodze.  Rowerzysta bądź pieszy poruszając się po zmroku, na nieoświetlonym odcinku drogi, dodatkowo podczas opadów deszczu, powoduje duże zagrożenie. Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Stosujmy się do przepisów, chrońmy nasze życie i zdrowie, nośmy odblaski.

(N.S/M.J)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone