Zamknij

Poszukiwania zakończone sukcesem

16:29, 14.09.2021 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 72-latki, która w niedzielę po południu wyszła z domu i nie powróciła. 

O zaginięciu kobiety rodzina powiadomiła służby wieczorem. W działania zaangażowani byli policjanci, strażacy i pies tropiący z przewodnikiem, użyto policyjnego drona. Kobieta w porę została przekazana pod specjalistyczną opiekę medyczną.

W niedzielę wieczorem łosicka Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 72-letniej kobiety, która podczas nieobecności członków rodziny wyszła z domu i przez kilka godzin nie wróciła. Początkowo rodzina na własną rękę próbowała odnaleźć seniorkę. Z przekazanych informacji wynikało, że zaginiona jest osobą przewlekle chorą i nieporadną.

Zaalarmowani policjanci szybko podjęli akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowani byli także strażacy. W działaniach wziął udział  policyjny pies tropiący z przewodnikiem, wykorzystano policyjnego drona. Akcja poszukiwawcza trwała kilkanaście godzin. Kobieta została odnaleziona w gęstych zaroślach. 72-latka była wyraźnie osłabiona. Została przekazana pod opiekę służb medycznych.

Policjanci zwracają się z prośbą o jak najszybsze informowanie w przypadku zaginięć osób, gdyż upływ czas od chwili zaginięcia do zgłoszenia ma ogromne znaczenie w skuteczności podjętych działań.

Warto podkreślić, że od niedawna w strukturach Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu funkcjonuje Nieetatowy Zespołu Wsparcia Poszukiwań Osób Zaginionych, o którym może przeczytać tutaj.

asp. Nina Zaniewicz

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%