Zamknij

Wreszcie na horyzoncie koniec remontu ul. Bialskiej

23:23, 18.06.2021 | Opr. K.U
Skomentuj
REKLAMA

W ostatnim tygodniu władze samorządowe podały konkretne informacje na temat wciąż nieukończonego remontu na ul. Bialskiej w Łosicach.

Jak informują władze miasta i gminy Łosice, inwestycję modernizacji ul. Bialskiej w Łosicach na trasie DW 698 realizuje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Prace wykonywane są w ramach jednej z ważniejszych inwestycji województwa mazowieckiego, na którą samorząd województwa pozyskał niemal 30 mln zł dofinansowania z UE.

Prace zaczęły się w pierwszej połowie kwietnia i początkowo zakładano, że będą trwać maksymalnie 2 tygodnie. Zakres prac, zgodnie z dokumentacją, miał objąć jedynie wymianę uszkodzonych krawężników, regulację studzienek i położenie nowej nawierzchni jezdni.

Po przystąpieniu wykonawcy do prac na tym odcinku, okazało się, że oprócz zakładanych prac, również stan chodników wymaga remontu. Podjęto decyzję o przełożeniu chodników i wymianie krawężników na całej długości ulicy Bialskiej. W najbliższych dniach zakończą się prace w tym zakresie.

W trakcie prac drogowych wynikła kolizja z istniejącą siecią kanalizacyjną. Inspekcja kanalizacji kamerą wykryła mikropęknięcia rur kanalizacyjnych co przy prowadzeniu intensywnych prac drogowych (wibrowanie) mogłoby spowodować trwałe uszkodzenia kanalizacji. W związku z tym konieczna okazała się wymiana całej sieci kanalizacyjnej na tym odcinku. Na takie prace nie było przewidziane finansowanie w ramach tej inwestycji. Koszt nieprzewidzianych do przeprowadzenia prac oszacowano 200 000 zł. Zarząd województwa na ostatnim posiedzeniu postanowił przeznaczyć dodatkowe środki na wymianę kanalizacji w ulicy Bialskiej. Decyzja ta umożliwia rozpoczęcie prac przez podwykonawcę.

Wykonawca kanalizacji zakłada wymianę całej kanalizacji na tym odcinku w ciągu około 4 tygodni. Rozpoczęcie prac jest uzależnione od dostaw materiału. Po wymianie kanalizacji od razu nastąpi wykonanie warstw drogowych, co powinno zająć wykonawcy drogi nie dłużej niż tydzień.

- Pomimo długotrwałych uciążliwości z powodu zaistniałej sytuacji, uważam, że dobrze się stanie, że kanalizacja w ulicy Bialskiej zostanie właśnie teraz wymieniona. Dzięki temu w przyszłości powinniśmy uniknąć sytuacji cięcia nowego asfaltu z powodu awarii sieci kanalizacyjnej na tym odcinku. Bardzo proszę mieszkańców i kierowców o cierpliwość i wzajemne zrozumienie w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, która mam nadzieję wkrótce pozytywnie się zakończy - skomentował zaistniałą sytuację burmistrz Łosic Mariusz Kucewicz.

Info: UMiG Łosice, fot. KU

(Opr. K.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%