Zamknij

Strażacy zbierają na nowy wóz bojowy

08:15, 04.05.2021 | AW
Skomentuj
REKLAMA

By wyjechać do pożaru strażacy z OSP w Pietrusach (gmina Olszanka) muszą się solidnie napracować. Mają bowiem 45-letniego żuka, którym muszą się zadowolić, a jego uruchomienie jest możliwe tylko na popych. Na nowy wóz strażacki gminy nie stać.

Druhowie wzięli sprawy w swoje ręce i sami postanowili nazbierać na nowy samochód z prawdziwego zdarzenia. Proszą wszystkich o wsparcie. Stary wysłużony żuk nie pali z akumulatora. Najpierw strażacy muszą wypchnąć go z garażu, do kabiny wskakuje kierowca, a reszta druhów pcha co sił czerwonego staruszka. Nie zawsze silnik zaskoczy od razu, przeważnie zapali po kilku próbach. A jak już motor jest na chodzie, to strażacy upychają się w małej kabinie. Nie wejdzie do niej więcej jak sześciu ochotników, dwóch z przodu i czterech z tyłu. Pozostali na miejsce akcji jadą własnymi samochodami lub idą na piechotę. Najgorsze są powroty z akcji. Żuk po dojechaniu na miejsce przeważnie się psuje i trzeba go holować do wiejskiej strażnicy.

- Wstyd nam, że mamy taki sprzęt - żali się Jacek Waszczuk, prezes OSP w Pietrusach. - Ale musimy jakoś dotrzeć w miejsce gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Nie zawsze możemy gasić ogień, bo w żuku nie ma zbiorników z wodą. A jak w pobliżu nie ma hydrantu lub jakiegoś zbiornika z wodą, to możemy tylko pomarzyć. Zazwyczaj udaje nam się zdobyć wodę na miejscu, by gasić ogień. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na nowy wóz, który kosztuje 150 tys. zł. Do akcji zbierania pieniędzy włączyli się strażacy z Gdyni, którzy utworzyli specjalną stronę internetową. Wójt gminy Olszanka nie sfinansuje nam zakupu wozu, bo nie ma pieniędzy.

- Nie stać nas na zakup wozu bojowego dla OSP Pietrusy - mówi Grzegorz Pajnowski, wójt Olszanki. - Mogę strażakom dołożyć nie więcej jak 15 procent wartości samochodu - dodaje. Strażacy proszą o pomoc w zakupie wozu. - Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, prosimy o wpłaty, każda złotówka się liczy - apeluje Jacek Waszczuk.

Niestety, wszystko stanęło w miejscu, więc jeszcze raz zwracamy się z prośbą w imieniu druhów z Pietrus, by wpłacać pieniądze na zakup nowego wozu bojowego. Od tego może zależeć życie wielu ludzi, których strażacy mogą uratować dysponując odpowiednim sprzętem. Kto pragnie pomóc strażakom pieniądze może wpłacać za pomocą zrzutki lub tradycyjnym przelewem na numer konta: 16 8038 0007 0020 2970 2000 0010. AW

(AW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

PomocnyPomocny

1 0

Prosimy jeszcze o link do zrzutki. Chcę pomóc chlopakom 09:11, 04.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

onon

0 0

link do zrzutki jest na portalu INFO ŁOSICE 12:16, 04.05.2021


O co chodzi ?O co chodzi ?

1 0

Obywatele, strażacy przed akcją mają rozgrzewkę przy odpalaniu Żuka,więc w czym problem? 19:44, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%