Zamknij
REKLAMA

Do dwóch razy sztuka. Na Białostockiej powstanie chodnik

20:02, 16.11.2020 | K.U
Skomentuj
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie rozpocznie się budowa chodnika na jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Łosicach.

Pierwszy przetarg na budowę chodnika wciągu krajowej drogi nr. 19 został nierozstrzygnięty z powodu braku ofert. Do kolejnego przetargu ogłoszonego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na początku października zgłosiło się 6 potencjalnych wykonawców, spośród których wybrano tego, który zaproponował najlepszą ofertę.

- Przypomnę, że już od dawna zabiegaliśmy aby GDDKiA podjęła się realizacji tego zadania. W 2017 r. podpisałem porozumienie i na tej podstawie miasto i gmina Łosice zleciło opracowanie i sfinansowało dokumentację projektową niezbędną do realizacji inwestycji i ogłoszenia przetargu – napisał na swoim facebookowym profilu odnośnie przedsięwzięcia burmistrz miasta i gminy Łosice Mariusz Kucewicz.

Inwestycja wyniesie 1,8 mln zł. W jej ramach powstanie chodnik o długości ponad 1 km i szerokości 2,5 m, oddzielony od jezdni zieleńcem oraz opaską z betonowej kostki. W ramach projektu poszerzony zostanie także jeden pas ruchu.

- Dokumentacja została opracowana w grudniu 2017 r. i następnie przekazana GDDKiA. Przetarg został ogłoszony na podstawie dokładnie tej samej dokumentacji (załącznik do przetargu). To informacja specjalnie dla osób, które twierdziły, że dokumentacja przygotowana przez gminę była zła i dlatego GDDKiA inwestycji nie zrealizuje. Fakty po raz kolejny pokazują coś zupełnie innego. Czekamy na jak najszybszą realizację zadania – komentuje łosicki włodarz.

Foto i info: KWW Mariusza Kucewicza

(K.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA