Zamknij
REKLAMA

Biega, osiąga sukcesy dla Łosic i odwiedziła burmistrza

15:05, 29.07.2020 | K.U
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek 27 lipca burmistrz Mariusz Kucewicz przyjął w swoim gabinecie pochodzącą z Łosic biegaczkę Agnieszkę Markiewicz.

Zaczynała 6 lat temu, będąc wolontariuszką podczas jednego z warszawskich biegów. Szybko poczuła klimat tego typu wydarzeń i sama postanowiła spróbować swoich sił na trasie. Dziś Agnieszka Markiewicz może pochwalić się licznymi osiągnięciami. Na początku lipca tego roku zaliczyła podium Etapowej Triady Ultra w Krościenku nad Dunajcem. Kilkanaście dni później łosiczanka była drugą kobietą na mecie Złotego Maratonu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. Na co dzień współpracuje z trenerem Patrykiem Aidem i biega w barwach drużyny Pro Running Promotion.

Chociaż ma na swoim koncie udział w maratonach, w których biorą udział tysiące uczestników, najbardziej lubi kameralne biegi. Ostatnio jej specjalnością są biegi górskie, stanowiące szczególne wyzwanie, w których jest bezkonkurencyjna. Przed wspomnianymi już biegami w Krościenku i Lądku Zdroju był jeszcze Bieg Górski Zamczyska Trail w Rymanowie Zdroju w którym stanęła na najwyższym podium. Zapytana o inne osiągnięcia, wspomina jeszcze 3 miejsce w Ultramaratonie Nadbużańskim w Mielniku (2018) oraz węgierskiej edycji biegu Salomon Ultra Trail, gdzie również była trzecia. 

Przy okazji biegów, podczas dekoracji zwycięzców - organizatorzy zawsze wspominają fakt, że Agnieszka jest z Łosic. Choć na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie, wciąż związana jest z grodem nad Toczną. Swoją obecną formę wypracowywała biegając podczas kwarantanny po łosickich trasach. Przy okazji ostatniej wizyty w Łosicach, biegaczka była gościem burmistrza, Mariusza Kucewicza. Była to okazja do złożenia zawodniczce gratulacji z racji jej licznych sukcesów. Niebawem na stroju startowym Agnieszki Makarewicz widniał będzie herb Łosic.

Fot i info: fb/UMiG Łosice

(K.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
TEST