Zamknij
REKLAMA

Od planów do realizacji. Łosice niedługo z drugim mostem

16:41, 20.05.2020 | K.U
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższej przyszłości podjęte zostaną kolejne kroki w stronę inwestycji, dzięki której wreszcie będzie można samochodem ominąć centrum Łosic.

Samorząd miasta i gminy Łosice już od jakiegoś czasu stara się stworzyć alternatywę dla wysłużonego miejskiego mostu nad rzeką Toczna. Miałby nim być drugi most, dzięki któremu kierowcy jadący drogą wojewódzką 698 w prosty sposób dojechaliby do drogi krajowej 19 – omijając tym samym nieprzyjemną podróż przez centrum Łosic. Urzędnicy i samorządowcy na czele z burmistrzem Mariuszem Kucewiczem pracowali nad rozpoczęciem prac przy tej inwestycji przez wiele miesięcy.

Z fazy planowania, inwestycja powoli przechodzi do realizacji. Wykonano projekt, uzyskano pozwolenie na budowę i pozyskano źródło finansowania. Z samorządu województwa mazowieckiego przyznano na ten cel dotację w wysokości 3,4 mln zł, co stanowi około 60% wartości zadania. Finansowania dokonano w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Kolejny etap rozpocznie się wraz z podpisaniem stosownej umowy, dotyczącej finansowania budowy. Wówczas ogłoszony zostanie przetarg na realizację zadania.

- Wnioski o dofinansowanie budowy drogi i drugiego mostu na rz. Tocznej, w ubiegłym roku złożyliśmy do kilku instytucji. Bardzo się cieszę, że Zarząd i Sejmik Województwa Mazowieckiego docenili nasz projekt. Dziękuję również moim współpracownikom za ciężką pracę włożoną w przygotowanie projektu oraz Radnym Miasta i Gminy Łosice za decyzję o realizacji tej niezwykle ważnej inwestycji – oznajmił na facebooku burmistrz Kucewicz.

Docelowo nowa droga oraz most mają połączyć ul. Myśliwską i tereny znajdujące się przy ul. Parcele. Oprócz nowego mostu, ponad 0,5 km drogi, chodnika i ścieżki rowerowej, wzdłuż projektowanego odcinka zainstalowane będzie także nowe oświetlenie.

Fot. fb/KWW Mariusza Kucewicza, fb/Miasto i Gmina Łosice, google.maps

(K.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA