Zamknij

Sukces łosickiej biblioteki

09:51, 25.05.2019 KS
Skomentuj

Projekt „Ku chwale książki” Łosickiego Domu Kultury znalazł się na liście dofinansowań ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Ponad 14 tys. złotych zostanie przeznaczone na rozwój czytelnictwa wśród mieszkańców Miasta i Gminy Łosice oraz powiatu łosickiego.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach, wchodząca w skład Łosickiego Domu Kultury, pozyskała dofinansowanie w wysokości 14.200 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację autorskiego zadania pt. „Ku chwale książki”. – Na zadanie otrzymaliśmy 100% wnioskowanej kwoty. W tegorocznej edycji w ramach programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI złożono ponad 430 wniosków. Komisja Ekspertów przyznała dofinansowanie tylko 303 z nich. Realizacja tego zadania będzie jednym z etapów zmiany wizerunku naszej biblioteki – informuje Dorota Kozłowska, dyrektor ŁDK.

Wśród dofinansowanych wniosków znalazły się biblioteki, księgarnie i wydawnictwa m. in. z Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Białegostoku, Elbląga czy Krakowa. Wśród pozostałych wnioskodawców, dofinansowania nie otrzymały biblioteki m. in. z Lublina, Poznania czy Katowic.

Zadanie „Ku chwale książki” zawiera m. in. otwarte spotkania z pisarzami współczesnymi oraz z literaturoznawcami, interaktywno-multimedialne spotkania z literaturą dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Dlaczego książka?”, wakacyjny cykl zajęć „Wakacje z książką!” oraz Powiatowy Konkurs Teatralny „Czytam, bo lubię!”. Odbędą się ponadto spotkania „Wieczorne czytanie/słuchanie bajek”, powstanie też Klub Miłośników Książki oraz czasopismo internetowe „Ku chwale książki”.

Program "Partnerstwo dla książki" jest skierowany do księgarń i bibliotek. - Strategicznym jego celem jest poprawa dostępu do książki, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli biblioteki, w szczególności m. in. rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb czytelników, zwłaszcza czytelników młodych oraz wzmocnienie funkcji biblioteki jako ośrodka animującego kulturę i aktywizującego społeczności lokalne. Jednym z założeń programu jest to, aby nowoczesna biblioteka była miejscem zaufania społecznego, kreującym wspólnotę, współpracującą z innymi, działającymi lokalnie instytucjami i organizacjami, by formować sferę kulturalną i społeczną – wyjaśnia Łukasz Wawryniuk, kierownik łosickiej biblioteki, autor i koordynator zadania „Ku chwale książki”.

Zadanie „Ku chwale książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury (program „Partnerstwo dla książki”).

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%