Zamknij

Przedstawiciele Konfederacji w Łosicach

10:07, 10.05.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

9 maja pod Łosickim Domem Kultury odbyło się spotkanie przedstawicieli Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy z mieszkańcami powiatu łosickiego. Wśród przedstawicieli Konfederacji obecni byli: „jedynka” listy w okręgu Mazowieckim – Kaja Godek oraz Krzysztof Kasprzak z zarządu fundacji Życie i Rodzina. Podczas spotkania Kaja Godek odpowiadała przede wszystkim na szereg pytań dotyczących ostatnich ataków lewicy na Kościół Katolicki.  

„Jeszcze kilka lat temu było tak, że mówiono nam: Możecie mówić o LGBT cokolwiek chcecie, byleby za murami kościoła. Dziś jeśli nauczanie Kościoła nie podoba się homoaktywistom to ci wchodzą do kościoła i próbują tę naukę zmieniać organizując najbardziej ordynarne i odrażające akcje.” – powiedziała Kaja Godek w kontekście profanacji Grobu Pańskiego w Płocku po czym dodała: „Ostatnie akty profanacji są efektem czterech lat zaniedbań kiedy pozwalano homolobby rozwijać swoje organizacje. Kiedy to niejednokrotnie organizacje te dostawały granty unijne, samorządowe czy rządowe na swoją działalność. Dziś zbieramy tego żniwo.”

Krzysztof Kasprzak zwrócił uwagę, że samo odcięcie od finansowania organizacji LGBT nie wystarczy by zapobiec kolejnym aktom profanacji. Według niego potrzebna jest zmiana prawa na takie które pozwoliłoby szybko karać ludzi za nie odpowiedzialnych.  „Takie prawodawstwo jest możliwe, jest kluczowe. Jeśli Konfederacja dostanie się do parlamentu polskiego będzie dążyła do tego by organizacje LGBT nie mogły być finansowane z budżetu. Docelowo takim organizacjom  podważającym porządek konstytucyjny trzeba po prostu zakazać działalności.”

Zarówno Kaja Godek jak i Krzysztof Kasprzak zgodnie zapowiedzieli że w Europarlamencie  będą sprzeciwiać się finansowaniu organizacji LGBT z pieniędzy unijnych. „To są pieniądze z naszych składek, to są pieniądze podatników. Powinny one iść na cele potrzebne dla wszystkich mieszkańców takie jak choćby obecna tu w Łosicach infrastruktura” – powiedział Kasprzak wskazując na park im. Aleksandra Jagiellończyka i łosicki zalew. – „Te pieniądze nie mogą być wydawane na lewicowe szaleństwo!” – dodał na zakończenie zachęcając do głosowania na kandydatów Konfederacji.

 

źródło i foto: organizatorzy

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone