Zamknij

Prezes PKS Sokołów i dyrektor sokołowskiego szpitala stracili stanowiska

16:10, 04.02.2019 | B.G
REKLAMA
Skomentuj

Zarząd powiatu sokołowskiego odwołał ze stanowiska prezesa PKS Sokołów Rafała Pieniaka, a na szefa transportowej spółki powołał Krzysztofa Dębińskiego z Siedlec. Ze stanowiskiem pożegnał się też dyrektor SP ZOZ Sokołów Zbigniew Deja.

Krzysztof Dębiński do końca stycznia był prezesem MPK Siedlce, złożył rezygnację z tego stanowiska. Z dniem 1 lutego zarząd powiatu sokołowskiego powołał go na szefa sokołowskiego PKS. PKS Sokołów od 30 stycznia ma też nową radę nadzorczą. Zasiadają w niej Sławomir Marchel - zwolniony w styczniu przez prezydenta Andrzeja Sitnika sekretarz miasta Siedlce oraz Katarzyna Więzak.
Zmiany kadrowe nastąpiły też w sokołowskim szpitalu. Od 1 lutego obowiązki dyrektora SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim pełni Maria Sikorska. Jej poprzednik, Zbigniew Deja został odwołany przez zarząd powiatu. Deja do kwietnia 2017 r. był dyrektorem szpitala w Iłży. Rok temu został pełniącym obowiązki dyrektora sokołowskiego szpitala, a w maju 2018 r. wygrał konkurs na to stanowisko. Decyzje ówczesnych władz z koalicji PSL-PO krytykowali opozycyjni radni PiS. Wskazywali, że m.in. z uwagi na wysokie zadłużenie placówki, przekraczające 10 mln zł i decyzje dyrektor Ewy Wojciechowskiej, która kierowała szpitalem do grudnia 2017 r. konkurs powinien zostać ogłoszony po wyborach samorządowych.

(B.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone