Zamknij

Rekord WOŚP w Sokołowie: na koncie ponad 133 tysiące złotych!

11:14, 14.01.2019 | BGG/FOT. SOKOŁOWSKI SZTAB WOŚP
REKLAMA
Skomentuj

Przez całą niedzielę, 13 stycznia, w powiecie sokołowskim Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała bardzo głośno!

Tegoroczny, 27. Finał WOŚP, odbywał się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste -  Gramy dla dzieci małych i bez focha” - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Centrum wydarzeń w Sokołowie Podlaskim była hala sportowa przy Zespole Szkół Nr 1. Wolontariusze z puszkami zbierali pieniądze w Sokołowie Podlaskim, Niecieczy, Skibniewie, Kosowie Lackim, Repkach, Nowej Wsi, Ceranowie, Bielanach, Jabłonnie Lackiej. 
Szósty Sokołowski Bieg "Policz się z cukrzycą w tym roku podzielony został na dwie kategorie: I dla dzieci do lat 12 o długości ok 0,5 km. II dla wszystkich powyżej 12 roku życia o długości ok. 2 km. W kategorii do lat 12 zwyciężył Mateusz Mularczuk, kategorię 12+ zdominował Piotr Domański. Nagrody dla pierwszych pięciu miejsc ufundowali: Sokołów S.A. oraz OSM Kosów Lacki. 
Przez kilka godzin można było oddać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa Krwiolecznictwa w Warszawie, który zaparkował obok hali sportowej. W tym roku zgłosiło się 75 chętnych, a krew oddało 57 osób
Na orkiestrowej scenie wystąpiły szkolne zespoły z sokołowskich placówek ponadgimnazjalnych, przedszkolaki, ale też m.in. Kapela Wuja Krzycha i Orkiestra OSP Sokołów Podlaski.
Wieczorem rozpoczęły się licytacje. Najcenniejsze wśród nich Złote Serduszko, jedno ze 100 w całej Polsce, zostało sprzedane za 20 tysięcy złotych! Finał zakończył tort i Światełko do nieba. 
Wieczorem na koncie sokołowskiej orkiestry było 85 397 zł. W poniedziałek kwota ta przekroczyła 133 tys. zł i jest to rekordowy wynik. Jednak ostateczna kwota podana zostanie za jakiś czas, gdy zakończą się wszystkie internetowe aukcje.

(BGG/FOT. SOKOŁOWSKI SZTAB WOŚP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone