Zamknij

W nowej kadencji zapanowała wyjątkowa zgoda...

17:00, 02.01.2019 | BGG
REKLAMA
Skomentuj

Na sesji Rady Powiatu Sokołowskiego 27 grudnia wszystkie głosowania, w tym to nad budżetem na 2019 r. zakończyły się zgodną decyzją: wszyscy radni za…

Posiedzenia Rady Powiatu Sokołowskiego w poprzedniej kadencji i obecnej to dwa różne światy. Wcześniej były spory, kłótnie między koalicją a opozycją, odbieranie głosu opozycyjnym radnym z PiS. Po objęciu włączy przez dotychczasową opozycję, jak na razie, jest wyjątkowo spokojnie. 
Na początku grudnia pojednawczym gestem ze strony rządzącego obecnie PiS było z pewnością „oddanie” opozycji Komisji Rewizyjnej. Na jej czele stanął Grzegorz Kobyliński, wybrany z listy KWW „Zgoda i Porozumienie” a w 5-osobowym składzie są 3 radni z opozycji (poza Grzegorzem Kobylińskim Leszek Iwaniuk i Wojciech Jańczuk. 

Na początku sesji budżetowej 27 grudnia głos zabrali przedstawiciele sołectw Maliszewa Stara i Maliszewa Nowa oraz Guty, a także burmistrz miasta i gminy Kosów Lacki Jan Słomiak. Dziękowali byłemu i obecnemu zarządowi powiatu za inwestycje wykonane w 2018 r. we wspomnianych trzech miejscowościach oraz w Łomnej. Dzięki nim m.in. zniknął dziurawy bruk prowadzący do obu Maliszew, a mieszkańcy mają do dyspozycji nowe drogi wykonane w ramach tzw. powodziówek (wysokie dotacje z MSWiA, które pozwoliły pokryć 80 proc. kosztów zadania). 

Na sesji 27 grudnia obecnych było 12 z 17 radnych. Brakowało m.in. byłego starosty Leszka Iwaniuka i byłego przewodniczącego rady powiatu Jarosława Puściona. Wszystkie decyzje zapadały jednomyślnie, przy 12 głosach za. Także ta w sprawie uchwalenia budżetu powiatu. Projekt przygotował jeszcze poprzedni zarząd, a nowy wprowadził do niego niewielkie zmiany. Dlaczego? Bo samorząd powiatowy w przyszłym roku kontynuować będzie duże zadania: RIT, scalanie gruntów i budowę odcinka drogi powiatowej w kierunku Paprotni.

- Zależy nam też na  jak największej skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych w tym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej infrastruktury drogowej na przebudowę dróg kategorii powiatowych na terenie całego powiatu. Konieczne jest też dostosowanie działań do zmieniającej się koniunktury na rynku zamówień publicznych, gdzie coraz częściej rządzą prawa pracownika, a nie pracodawcy. W najbliższych latach realizacja inwestycji w głównej mierze zależeć będzie od prowadzonej polityki racjonalizacji wydatków bieżących – podkreśliła w swoim wystąpieniu starosta Elżbieta Sadowska. 

Wśród radnych delegowanych 27 grudnia do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, działającej przy wojewodzie, znalazł się – obok radnego Sławomira Wróblewskiego z PiS także Grzegorz Kobyliński. Nie wzbudziły również kontrowersji zmiany w składzie rady Społecznej przy SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim. Jej nowym przewodniczącym została starosta Elżbieta Sadowska, a w składzie znaleźli się: Jerzy Błoński, Tadeusz Bieliński, Ireneusz Błoński, Wiesław Michalczuk, Ewa Agnieszka Częścik, Jan Słomiak, Mieczysław Sobieszczak, Grażyna Sikorska, Apolonia Stasiuk i Ireneusz Piotr Wyszyński.

 

(BGG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone