Zamknij

Święty Mikołaj w sokołowskim szpitalu

10:05, 14.12.2018 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

Tytuł wskazywałby, że Święty zaniemógł, ale to mylny trop. Mikołaj jak co roku trafił do szpitala na oddział dziecięcy, aby ucieszyć małych pacjentów.
Z pewnym poślizgiem, bo 9 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy Szkole Podstawowej 6 w Sokołowie Podlaskim towarzyszyli Św. Mikołajowi w rozdawaniu prezentów. Dla niektórych pociech to pierwsze Święta Bożego Narodzenia, dlatego wzruszenie było ogromne.
Wolontariusze wraz z opiekunami przygotowali świąteczne paczki poprzez sprzedaż ciast. Za zarobione pieniądze kupione zostały słodycze, kolorowanki, kredki. Część słodkich upominków trafiło dzięki pomocy Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, Księdza Dyrektora Łukasza Gołębiewskiego.
Okres Adwentu to czas wzmożonej aktywności wolontariuszy, a jest ich w SKC przy SP 6 około 80 osób (uczniów i nauczycieli). Zbiórka żywności „Tak, pomagam” i prawie 600 kg żywności, akcja „Rodzina dla Rodziny” itp. Młodzi od wielu lat wiedzą, że jest wielu ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy i otwartości.

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone