Zamknij

Dofinansują zakup nowej karetki dla sokołowskiego szpitala

10:56, 10.10.2017 | BG/FOT. RATOWNICTWO MEDYCZNE – ŁĄCZY NAS WSPÓLNA PASJA
REKLAMA
Skomentuj

Jak poinformował nas senator Waldemar Kraska, ministerstwo zdrowia przekaże 544 tys. zł na zakup specjalistycznego pojazdu dla oddziału neonatologicznego sokołowskiego szpitala.

Karetka N służyła do transportu noworodków z całego wschodniego Mazowsza i części Podlasia. 9-letni pojazd wykorzystywany do tej pory został zniszczony w wypadku, do którego doszło 10 września w Warszawie. Do użytku nie nadaje się też znajdujący się w pojeździe sprzęt, m.in. inkubator transportowy. 

[ZT]17480[/ZT]


W zbiórkę pieniędzy na nowy pojazd zaangażowali się internauci, mieszkańcy regionu i samorządy. We wtorek, 10 października, senator Waldemar Kraska, który jest szefem senackiej Komisji Zdrowia poinformował nas, że minister zdrowia zdecydował, iż przekaże sokołowskiemu SP ZOZ na zakup nowej karetki 544 tys. zł. O taką kwotę wnioskowała dyrekcja szpitala. Placówka musi jednak zorganizować procedury przetargowe i wykorzystać te pieniądze do końca roku.

(BG/FOT. RATOWNICTWO MEDYCZNE – ŁĄCZY NAS WSPÓLNA PASJA)
REKLAMA

Komentarze (3)

ASAS

6 0

Senator Waldemar Kraska - dzięki za pomoc dla tych najmniejszych:), ale przecież dzięki senatorowi sokołowski szpital dostał 1,5 mln za nadwykonania i przewrócono oddział udarowy na nefrologii. Gorące podziękowania i prosimy o więcej. 23:15, 10.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

w końcu w końcu

0 2

Po tylu latach bycia senatorem w końcu coś zrobił?! 11:39, 13.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do "w końcu&quoDo "w końcu&quo

3 0

Sokołowskim szpitalem od 2010 r. podobnie jak powiatem zarządza koalicja PSL-PO. Efekty? Ponad 10 mln zł długu podczas gdy w sąsiednim Węgrowie w tym czasie, w dużo mniejszym szpitalu umieli wygospodarować 11 mln zł na nowy budynek, sale operacyjne itp. Senator Kraska był przez lata atakowany, opluwany przez miejscowych "rządców". Dość wspomnieć że jeszcze w lutym pani dyrektor SP ZOZ wysłała pismo, w którym nawoływała senatora (lekarza na chirurgii), żeby zwolnił się z pracy (sama zwolnić go nie mogła, immunitet). Takie było podejście do przewodniczącego Komisji Zdrowia Senatu RP. A teraz jak trwoga, to do senatora. taka prawda. Rozliczymy przy wyborach. 13:52, 13.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone