Zamknij

Wrzutnia biblioteczna otwarta

12:46, 27.01.2021 | BC
Skomentuj
REKLAMA

26 stycznia 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach uruchomiła wrzutnię biblioteczną, czyli urządzenie do samoobsługowego, bezkontaktowego, całodobowego zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych.

Tego typu urządzenia są popularne w Czechach, na Słowacji, w Wielkiej Brytanii, a od 2012 roku w Polsce. Przyszedł też czas na pierwszą wrzutnię biblioteczną w Siedlcach.

Wrzutnia znajduje się w arkadach zabytkowej siedziby Biblioteki Głównej, od strony ulicy Piłsudskiego 5. Umożliwia wygodny sposób zwrotu książek o każdej porze dnia i nocy, również podczas świąt i dni wolnych od pracy i nauki.

Poprzez wrzutnię można zwracać materiały biblioteczne wypożyczone w Bibliotece Głównej. Książki należy wkładać pojedynczo i zawsze grzbietem do środka urządzenia. Zwrócone zbiory będą wyjmowane z wrzutni i rejestrowane w systemie bibliotecznym najpóźniej w następnym dniu roboczym, a potem poddane 3-dniowej kwarantannie. Zabrania się wkładania do wrzutni jakichkolwiek innych przedmiotów poza materiałami bibliotecznymi oraz darów.

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%