Zamknij

Walizka edukacyjna siedleckiej policji

12:23, 27.01.2021 | BC
Skomentuj
REKLAMA

W środę na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Siedlcach mł.insp. Andrzeja Dziewulskiego walizkę edukacyjną przekazała Janina Ewa Orzełowska- Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Mundurowi zajmujący się na co dzień profilaktyką, będą edukować nauczycieli, rodziców oraz opiekunów w zakresie zwiększenia ich świadomości na temat problemu jakim jest zażywanie przez młodych ludzi narkotyków.

Aby skutecznie walczyć z problemem jakim jest zażywanie środków odurzających przez dzieci i młodzież konieczne jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w tym zakresie. Wnętrze walizki wypełnione  jest   przedmiotami, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Walizka zawiera również substancje, do złudzenia przypominające  różnego rodzaju środki odurzające. Kuferek wypełniony jest najbardziej popularnymi atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku.

Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki. Dzięki walizce edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza. Niepozorna metalowa śruba, bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a piłeczka do golfa młynkiem do marihuany. Walizka przeznaczona jest do prezentacji wyłącznie osobom dorosłym.

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%