Potrójny sukces funkcjonariusza z ZK Siedlce w grze w szachy

22:00, 06.09.2020 SK

Starszy wychowawca działu penitencjarnego Zakładu Karnego w Siedlcach, kpt. Adam Łukasik zajął II miejsce w turnieju szachów błyskawicznych i III miejsce w turnieju szachów klasycznych podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w szachach. Ponadto zdobył tytuł "Najlepszego Szachisty Służby Więziennej".

W Głuchołazach do rywalizacji stanęli najlepsi szachiści służb mundurowych w Polsce. W turnieju wystartowali zawodnicy reprezentujący Wojsko Polskie, Policję, Służbę Więzienną, Straż Graniczną, Służby Celno-Skarbowe, Państwową Straż Pożarną, Ochotnicze Straże Pożarne (także członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych) aktualnie pełniący służbę oraz emeryci i renciści tych służb.

Funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Siedlcach po raz kolejny mocno zaakcentował swój udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych odnosząc potrójny sukces. Kpt. Adam Łukasik zajął: II miejsce w turnieju szachów błyskawicznych, III miejsce w turnieju szachów klasycznych. Ponadto zdobył tytuł "Najlepszego Szachisty Służby Więziennej".

Prywatnie kpt. Adam Łukasik jest zawodnikiem II-ligowego Klubu szachowego "Skoczek Siedlce". Wśród licznych sukcesów Adama wymienić należy następujące od 2017 r. jest Mistrzem Służby Więziennej w szachach, w 2019 r. w COSSW w Kaliszu podczas I Mistrzostw Polski Służby Więziennej w Szachach pokonał przeciwników we wszystkich kategoriach. Podkreślenia także wymaga zajęta wysoka, druga lokata w Turnieju Głównym IV Mistrzostw Polski Administracji Publicznej w Szachach, które odbyły się w grudniu 2018 r.