Zamknij
REKLAMA

Caritas Diecezji Siedleckiej gotowy na pomoc osobom starszym w związku z pandemią

08:00, 24.03.2020 | SK
REKLAMA
Skomentuj

Caritas Diecezji Siedleckiej informuje o możliwości udzielenia pomocy osobom starszym, które czują się zagrożone obecną sytuacją w związku z pandemią koronowirusa.

- Wolontariusze Centrów Wolontariatu w Siedlcach i Białej Podlaskiej pomogą w zakupach leków, żywności i rzeczy pierwszej potrzeby - mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

Centra Wolontariatu prowadzone są w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach oraz w budynku przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej. O pomoc można się zgłosić pod poniżej wymienione numery telefonów.

Lista telefonów dyżurnych w diecezji siedleckiej:
1) tel. 504-429-423 - Żanetta Kowalczuk, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej

2) tel. 510-756-437 - Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach,

3) tel. 512-936-068 - Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

- Apelujemy do najbliższych sąsiadów osób starszych o empatię i pomoc. Ograniczmy chodzenie do sklepów do jak najmniejszej ilości osób, a jednocześnie kupmy np. chleb osobie starszej z naszego otoczenia - mówi M. Rybaczewska.

Pomoc udzielana jest mieszkańcom Siedlec i Białej Podlaskiej - z zachowaniem największych środków ostrożności oraz z ograniczeniem kontaktu bezpośredniego.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone