Zamknij

Podwyżki za śmieci są nieuniknione

09:52, 08.11.2019 | MP
REKLAMA
Skomentuj

– Musimy na bieżąco weryfikować stawki. Chcę tylko i wyłącznie, żeby każdy płacił za śmieci, które produkuje. Podwyżka, tak jak w innych miastach, jest nieunikniona – przyznaje prezydent Siedlec Andrzej Sitnik.

W dwóch sektorach Siedlec (III i IV) przetargi na odbieranie śmieci są już rozstrzygnięte. Drugim sektorem, jak na razie, nie zechciał się zająć żaden oferent, natomiast propozycja dotycząca pierwszego opiewała na kwotę 10 mln zł. Miasto nie jest w stanie wyłożyć takiej sumy. Wkrótce zostaną więc ogłoszone kolejne przetargi na sektory I i II. Otwarcie ofert nastąpi na początku grudnia.

– Gospodarka śmieciowa obwarowana jest przepisami. Wynika z nich, że pieniądze zebrane od mieszkańców jako opłaty za wywóz śmieci nie mogą być przeznaczone na inne cele niż gospodarka odpadami – tłumaczy Andrzej Sitnik. Jeżeli nie uda się zebrać odpowiedniej kwoty od mieszkańców, miasto za wywóz śmieci będzie musiało zapłacić z ogólnej puli budżetu. – Musimy na bieżąco weryfikować stawki. Chcę tylko i wyłącznie, żeby każdy płacił za śmieci, które produkuje. Podwyżka, tak jak w innych miastach, jest nieunikniona. Będziemy wprowadzać ją sukcesywnie, żeby potem nie stanąć przed koniecznością wprowadzenia horrendalnych zmian – przyznaje prezydent Siedlec.

W porządku obrad listopadowej sesji najprawdopodobniej pojawi się uchwała dotycząca podwyżek. Jak wysokie będą?  Na razie nie wiadomo.

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone