Zamknij

Młodzież działa – „Pod włos”

09:29, 29.03.2019 | II LO
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcące podchodzą do zadań projektowych już trzeci rak z rzędu. W tym roku, przejęci losem bezdomnych zwierząt, uruchomili projekt “Pod włos”. Grupa powstała w październiku z inicjatywy uczniów klasy II d i III c oraz czuwającej nad całym projektem nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie pani profesor Barbary Kodzis. Poprzez działalność charytatywną starają się pomóc bezdomnym zwierzętom.

Zbierają fundusze, którymi wspierają Schronisko w Sokołowie Podlaskim. Zorganizowali maratony zumby, zajęcia jogi oraz kiermasze ciast. Dzięki temu grupa zebrała w szkole 500 kg karmy, która została przekazana do schroniska oraz opiekunom kotów wolno żyjących na terenie Siedlec. Uczestnicy projektu pomagają wolontariuszom w opiece nad zwierzętami, wyprowadzając psy na spacer i sprzątając ich boksy.

Grupa zorganizowała spotkanie uczniów Królówki z siedleckim lekarzem weterynarii - Markiem Pasiakiem, przedstawicielami Urzędu Miasta do spraw bezdomności zwierząt i członkami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Członkowie projektu dbają o edukację i kształtowanie postawy odpowiedzialności za opiekę nad zwierzętami wśród dzieci w szkołach i przedszkolach. Przedszkolaki wzięły udział w konkursie Moje ulubione zwierzątko (prace z materiałów wtórnych), a w nagrodę, m.in. zwiedzały Królówkę.

W Szkole Podstawowej nr 7 przeprowadzono zajęcia dotyczące właściwego traktowania zwierząt.

Członkowie “Pod włos” swoimi działaniami zmieniają otoczenie na lepsze, a ich kreatywność, zapał i młodość są zaraźliwe! Zachęcamy do odwiedzenia strony na Facebooku “pod.wloss” oraz wspierania działań naszej młodzieży.

 

(II LO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone