Zamknij

Z Dżibuti do Siedlec

12:46, 19.03.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

W Siedlcach gościł Francesco Martialis, dyrektor Caritas Dżibuti.

Martialis zaczął swoją wizytę w Siedlcach od udziału w mszy w siedleckiej katedrze. Później spotkał się z przedstawicielami lokalnego oddziału Caritas, w tym licznie zgromadzoną młodzieżą.

Dyrektor Caritas Dżibuti przybliżył trudną sytuację rejonu świata, w jakim pracuje. - Dżibuti to mały kraj, w którym mieszka niewielu chrześcijan. Jest to dla nas niesamowite, że tak wielu chrześcijan chce słuchać o naszej sytuacji. W Jemenie nie ma Caritasu, a ludzie tam mieszkający cierpią z powodu głodu i niedoboru lekarstw. I co oni robią? Biorą kawałek drewna czy plastiku i płyną na nim 20 kilometrów morzem z Jemenu do Dżibuti. Kiedy docierają do naszego kraju nie mają nic, więc zwracają się do nas. Dżibuti to w 99% kraj muzułmański. Jemeńczycy nie idą do dominującej społeczności, ale do nas, chrześcijan, bo wiedzą, że choć mamy niewiele, to potraktujemy ich jak braci i siostry. Staramy się pomagać na wszystkich możliwych polach, jednak to ciągle za mało - przyznał Martialis.

W Jemenie żyje 29 milionów osób, z czego 22 miliony potrzebują wsparcia humanitarnego. Caritas Dżibuti jest w stanie pomóc nielicznym, ale kropla drąży skałę.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone