Zamknij
REKLAMA

Orszak Trzech Króli w Siedlcach

14:28, 06.01.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

6 stycznia w 752 miastach w Polsce odbyły się Orszaki Trzech Króli. Siedlce były jednym z nich.

 

Świętowanie 6 stycznia rozpoczęło się od mszy orszakowej, która odbyła się w kościele pod wezwaniem św. Stanisława w Siedlcach. Tuż po nabożeństwie tłumy zaczęły zbierać się w okolicach skrzyżowań ulic Floriańskiej i Piłsudskiego. Tuż przed wymarszem biskup pomocniczy Piotr Sawczuk przewodził modlitwie maryjnej. W 2019 roku przypada 40-lecie pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Stąd orszakowi przyświecało hasło: "Odnowi oblicze ziemi".

Uczestnicy orszaku otrzymali pamiątkowe korony, a także naklejki oraz śpiewniki. Jasełka ulicami miasta miały kilka przystanków, które miały ukazać drogę Trzech Króli do Jezusa. Finałem orszaku było spotkanie opłatkowe przy siedleckiej katedrze.

Patronat nad orszakiem objęli biskup siedlecki Kazimierz Gurda oraz prezydent miasta Siedlce Andrzej Sitnik.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone