Zamknij

Trwa akcja profilaktyczna. Wykonaj bezpłatny test antywirusowy

13:22, 09.11.2018 | siedlce.pl
Skomentuj

W całej Polsce trwa akcja profilaktyczna umożliwiająca bezpłatne sprawdzenie, czy jest się zakażonym wirusem HCV. W ponad 170. punktach pobrań w Polsce, w tym w 54. miejscach na Mazowszu i jednym w Siedlcach, można skorzystać z diagnostyki wirusa HCV.
HCV jest wirusem odpowiedzialnym za powstawanie wirusowego zapalenia wątroby typu C. Choroba przez kilkadziesiąt lat potrafi rozwijać się bez wyraźnych objawów uszkadzając wątrobę, prowadząc do jej marskości, a nawet do raka. W Polsce nadal ponad 160 tys. osób nie wie, że jest zakażonych. Ponieważ zakażenie HCV przez wiele lat może przebiegać bezobjawowo, tak ważna jest wczesna diagnostyka.
Do końca roku w laboratoriach ALAB istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki w kierunku zakażenia HCV - bezpłatnie.
Punkty Pobrań
W województwie mazowieckim z bezpłatnego testu kwalifikacji w kierunku zakażenia HCV można skorzystać w 54 punktach pobrań. Godziny otwarcia oraz numery telefonu dostępne są na stronie www.alablaboratoria.pl.
W Siedlcach punkt pobrań znajduje się: Siedlce, ul. Aleksandrowska 4.
Szczegółowe informacje dotyczące akcji profilaktycznej wraz z zaktualizowanym wykazem wszystkich placówek, w których można skorzystać z bezpłatnego testu kwalifikacji do diagnostyki wykrycia wirusa HCV znajdują się na stronie www.alablaboratoria.pl. Akcja profilaktyczna prowadzona jest do końca 2018 roku lub do wyczerpania zapasów, a jej organizatorem jest firma AbbVie w partnerstwie z ALAB laboratoria.

(siedlce.pl)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone