Zamknij

Prezes Jarosław Kaczyński gościł w Siedlcach

09:29, 26.10.2018 | BGG, AS/FOT. AS
REKLAMA
Skomentuj

Szef partii rządzącej wsparł kandydujących w II turze wyborów samorządowych: Karola Tchórzewskiego i innych kandydatów PiS z regionu.

W czwartek, 25 października, w Siedlcach gościł prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Podczas spotkania w CKiS kandydat na prezydenta Siedlec Karol Tchórzewski przedstawił m.in. swój program wyborczy. - Podczas II tury wyborów mieszkańcy Siedlec staną przed dylematem: czy zagłosować przeciwko Tchórzewskiemu, przeciwko PiS, czy zagłosować za naszym programem, za dobrym planem działania, za rozwojem Siedlec – podkreślił. 
Później głos zabrał Jarosław Kaczyński. Przypomniał m.in., że Krzysztof Tchórzewskie przeprowadził trudne, ale niezbędne reformy w górnictwie i naprawił wieloletnie zaniedbania z czasów rządów PO i PSL. Chwalił zarówno ministra energii, jak i jego syna.
- Karol Tchórzewski ma niezbędną do rządzenia pomysłowość, to jest wielka siła. Jego wybór na prezydenta Siedlec będzie kontynuacją obecnych rządów, ale także wniesie nową energię - mówił prezes PiS.
Jarosław Kaczyński odniósł się też do wyników niedzielnych wyborów samorządowych. Oświadczył, że PiS jest ich zwycięzcą. – Myśmy te wybory zdecydowanie wygrali. Uzyskaliśmy grubo przeszło 5 mln głosów. To jest naprawdę bardzo dobry wynik i to jest dużo lepszy wynik niż koalicji między PO i Nowoczesną – przyznał. – Możemy się cieszyć z tego, że mamy na pewno sześć naszych województw, gdzie jest przewaga liczebna w sejmikach przedstawicieli PiS. Mamy szansę na współrządzenie z naszą przewagą w przynajmniej jeszcze jednym, dwóch, trzech lub więcej województwach – dodał.
Kończący urzędowanie na stanowisku prezydenta Siedlec Wojciech Kudelski podkreślał, że Jarosław Kaczyński cieszy się na naszym terenie szacunkiem.
- Panie prezesie, jest Pan wielkim autorytetem w naszej Polsce wschodniej – mówił. – Liczymy, że pana głos dotrze do tych, którzy podczas I tury wyborów nie zdążyli na głosowanie, ale i do tych, którzy się wahają. Pana głos jest tutaj bardzo ważny – zaznaczył.
Na scenie pojawili się też kandydaci na burmistrzów/wójtów PiS z regionu, który 4 listopada walczyć będą w II turze wyborów: Bogusław Karakula (miasto Sokołów Podlaski), Zofia Paczóska (Węgrów), Mariusz Orzełowski (gmina Siedlce), Grażyna Sikorska (gmina Sterdyń), Sławomir Podbieslki (gmina Sokołów podlaski).

(BGG, AS/FOT. AS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (6)

BrawoBrawo

7 3

Do boju 4 listopada!!! 13:37, 26.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ASSSASSS

5 3

prezes przed każdymi wyborami w Siedlcach jest ma minister chody 13:39, 26.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

taataa

0 1

nie chodzi o chody tylko o to jakim jest człowiekiem i jak widać warto go wspierać. wystarczy pomyśleć 23:05, 02.11.2018


MokoMoko

2 0

*%#)!& Pisowskie mordy tylko do zloba sie pchaja 07:24, 01.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KAmilKAmil

0 2

Tchórzewski i tak wygra te wybory zobaczycie, jedyny słuszny kandydat 22:31, 02.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KowieskiKowieski

0 2

Wizyta Kaczyńskiego moim zdaniem nie była potrzebna. Tchórzewski i tak wygra te wybory.Już za 2 dni sie o tym przekonacie. Powodzenia. 22:53, 02.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone