Zamknij

Siedlce dostały ponad 7.9 mln zł na kształcenie pielęgniarek i doposażenie SOR-u

18:46, 30.09.2018 | N.S
Skomentuj

28 września w Siedlcach wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski podpisał umowy o dofinansowanie w ramach dwóch inicjatyw: „Wspieramy Szpitalne Oddziały Ratunkowe” i „Wsparcie na starcie! – program rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa”. Ministerstwo Zdrowia przekazało ponad 7,9 mln zł na szpitalne oddziały ratunkowe i stypendia dla pielęgniarek.
Dofinansowanie SOR-u Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach ma na celu szybszą i efektywną reakcję w przypadku potrzeby ratowania zdrowia pacjentów. Do nowego SOR-u pacjenci będą przyjmowani za 2-3 tygodnie. Pojawiły się w nim większe pomieszczenia, a co za tym idzie, więcej łóżek dla pacjentów. Zorganizowano również izolatkę, poczekalnię dla najmłodszych, gipsownię i cyfrowy rentgen, co umożliwi sprawniejszą diagnostykę. Na miejscu pojawił się też nowy, funkcjonalny sprzęt.
Z kolei stypendia dla pielęgniarek i położnych otrzymają dwie siedleckie uczelnie: Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach i Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa. Program stypendialny ma służyć zwiększeniu liczby pielęgniarek. Pierwsze stypendium wynosi 800 zł na miesiąc i mogą je dostać studenci ostatnich 2 lat, drugie to kwota 1000 zł miesięcznie, którą mogą uzyskać absolwenci rozpoczynający pracę zawodową przez 2 lata po skończeniu studiów.

(N.S)

Komentarze (1)

kamil56kamil56

2 1

to dopiero początek zmian na lepsze, po wyborach będzie jeszcze lepiej. Chciałbym, żeby wybory wygrał Karol Tchórzewski, wtedy takie sytuację będą codziennością 12:04, 03.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone