Zamknij

Nauczyciel I LO im. B. Prusa doceniony w konkursie stypendialnym

19:41, 20.09.2018 | MG/FOT.I LO IM.B.PRUSA
REKLAMA
Skomentuj

W mazowieckim programie stypendialnym laureatem konkursu na opiekuna stypendysty został dr Sebastian Grzyb

Uczniowie I LO im. B. Prusa w Siedlcach to młodzież uzdolniona. Wielu z nich to laureaci najróżniejszych olimpiad i konkursów. Są wśród nich także stypendyści Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych, którzy realizują projekty naukowo-badawcze z zakresu chemii i objęci są opieką wykładowcy akademickiego i nauczyciela chemii I LO, którym jest dr Sebastian Grzyb.
W tegorocznej edycji konkursu stypendialnego, poza wypłatą stypendiów najzdolniejszej młodzieży, docenieni zostali także nauczyciele, a wśród laureatów konkursu na opiekuna stypendysty znalazł się także, właśnie dr Sebastian Grzyb. Projekty przygotowywane i wykonywane pod jego nadzorem dotyczyły zagadnień z obszaru chemii, farmacji i kosmetologii i polegały na wykonywaniu ciekawych eksperymentów chemicznych przy współpracy  w laboratoriach warszawskich uczelni wyższych oraz udziale w konferencjach naukowych.
O tytuł najlepszego opiekuna stypendysty rywalizowało ponad 70 nauczycieli z całego Mazowsza, a zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe. Wyróżnienie przyznano też szkole za wypromowanie i opiekę nad – w sumie – jedenastoma stypendystami, z których czworo to stypendyści objęci wsparciem Sebastiana Grzyba.
Aby osiągać sukcesy, otrzymywać stypendia i wygrywać konkursy potrzebni są uzdolnieni uczniowie oraz obecność i pomoc dobrego nauczyciela, który dzięki pasji i wielopłaszczyznowej działalności edukacyjnej zainteresuje uczniów i stworzy im odpowiednie warunki rozwoju.

 

 

(MG/FOT.I LO IM.B.PRUSA)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone