Zamknij

Siedlczanie obchodzili Święto Wojska Polskiego i 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej

16:03, 14.08.2018 | N.S
Skomentuj

14 sierpnia dobiegła końca część oficjalnych obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 98. rocznicy jednej z najważniejszych bitew, która zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę- Bitwy Warszawskiej. 
Obchody rozpoczęto od złożenia kwiatów na Cmentarzu Wojennym. Następnie zebrani udali się na mszę św. w intencji Ojczyzny i żołnierzy Wojska Polskiego. Z Placu Tysiąclecia ruszył przemarsz kompanii honorowej, pocztów sztandarowych i reszty uczestników uroczystości na Skwer Niepodległości. Tam odbyła się ceremonia centralna, podczas której przemówiły władze miasta. Zastępca Prezydenta Siedlec Anna Sochacka podczas swojego wystąpienia wspominała o konieczności umacniania wspólnych sił państwa.

Pamiętajmy, że niepodległości nikt nam nie dał na zawsze. O jej zachowanie trzeba zabiegać codziennie poprzez pracę na rzecz ojczyzny. (...) Nie możemy dopuścić, aby powtórzyły się upiory przeszłości. - przypominała Anna Sochacka.

Podczas obchodów głos zabrali również dowódcy garnizonu Siedlce. Ppłk Sebastian Kembrowski zwrócił uwagę na to, jaką moc ma wspólne działanie ludu w imię wolności.
Na koniec uroczystego apelu pamięci delegacje władz i organizacji złożyły kwiaty oraz zapaliły znicze pamięci pod pomnikiem.

(N.S)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone